Podróż autostopem – przeżytek, czy dobry sposób na zwiedzanie świata?

Jedynym co skutecznie powstrzymuje niezwykle wielu ludzi przed podróżowaniem jest brak wystarczających funduszy. Najdroższy zawsze okazuje się transport w odległe miejsca, gdyż bilety lotnicze, czy autobusowe do duży wydatek, jeśli chce się zwiedzić miejsca położone naprawdę daleko. Sposobem na tani transport wydaje się być podróż autostopem.

Urlop w podróży

Niezorganizowana turystyka i urlop na którym jest się ciągle w podróży, bez osiadania w żadnym miejscu na dużej to wyzwanie. Nie każdy jest mu w stanie sprostać i nie każdy chce nawet chce próbować. Jednakże, wciąż jest wiele osób, które uważają, iż podróż autostopem to najlepszy sposób na spędzanie wczasów.

Wydawać by się mogło, że dzisiaj młodzi ludzie są bardzo wygodni i ponad wszystko cenią sobie komfort. Jak się jednak okazuje, autostopowiczów nie jest dziś wcale mniej niż dawniej. Warto oczywiście zauważyć, iż są to nie tylko bardzo młodzi ludzie.

Tanie wczasy spędzone w drodze

Jak już powyżej wspomniano, jednym z powodów, dla których ludzie decydują się na podróż autostopem jest oszczędność pieniędzy. Zwykle, za podróż autostopem po prostu nic się nie płaci, a można zwiedzić w zasadzie cały świat.

Jest to szczególnie atrakcyjne dla młodych osób z racji tego, że to właśnie im najczęściej brakuje pieniędzy, nie mogą sobie więc pozwolić na dalekie wyprawy samolotem.

Przed podróżą autostopem należy przygotować się jednak na to, że nie jest to ekskluzywna turystyka i urlop pełen udogodnień. Często śpi się pod gołym niebem, nie ma też nieraz możliwości wzięcia prysznica nawet przez parę dni. Ponadto, niejednokrotnie trzeba polegać na uprzejmości innych ludzi, aby jakoś przetrwać w drodze.

Jest to niewątpliwie swego rodzaju szkoła przetrwania, jednak wiele osób właśnie to najbardziej sobie ceni w podróży autostopem.

Nawiązanie nowych znajomości

Tym co wiele osób ceni sobie w podróżowaniu autostopem najbardziej jest nawiązywanie nowych znajomości. Niewątpliwie, jeśli wybiera się ten sposób podróżowania to siłą rzeczy spotyka się mnóstwo ludzi. Przede wszystkim, są to kierowcy, którzy wiozą autostopowiczów.

Przeważnie są to mili ludzie, gdyż gdyby tacy nie byli, to przecież nie zatrzymali by się, aby podwieźć podróżników.

Jednakże, autostopowicze poznają również innych ludzi, nie tylko kierowców. Najczęściej, poznają po prostu również innych autostopowiczów. Wspólna pasja bardzo łączy ludzi, co do tego nie ma wątpliwości. Dlatego też, autostopowicze często łączą się w grupy i organizują wspólne podróże.

Zaskakujące przygody

Wydaje się, że tego typu turystyka i urlop są atrakcyjne również z tego względu, że są niezwykle zaskakujące. Rzecz w tym, że podróżując autostopem często nie wie się zupełnie, gdzie się będzie następnego dnia. Czasami po prostu nie uda się złapać żadnego kierowcy, który będzie chętny podwieźć do wybranego miejsca. Jedzie się wtedy tam, gdzie da się jechać.

Ponadto, wielu autostopowiczów nawet nie określa dokładnie gdzie chcą jechać. Jadą wiec niejako przed siebie, tam gdzie akurat da się dojechać. Jest to bardzo interesująca forma podróży, gdyż autostopowiczów dzięki temu, że nie wiedzą czego mogą się spodziewać spotyka wiele przygód.

Czy każdy może podróżować autostopem?

W zasadzie każdy może wybrać się w podróż autostopem. Jednakże, konieczne jest odpowiednie nastawienie psychiczne, aby podróż ta była udana. Ponadto, jednak dobrze jest być w miarę zdrowym, gdyż podróż autostopem czasami jest dosyć ekstremalna, więc wymaga dobrej kondycji fizycznej. Najważniejsza jednak jest odwaga i otwartość na nowe doświadczenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij