Transport autostopowicza XXI wieku

Autostop jest powszechny również dzisiaj, gdy niemalże wszyscy mamy dostęp do samochodów, motocykli i rowerów. Jak jednak przedstawia się on w XXI wieku. Okazuje się, że na autostop decydują się przede wszystkim odważne, które nie obawiają się jechać z obcą im osobą. Są otwarte na nowe znajomości i pomoc od strony ludzi. Natomiast dawniej, gdy samochodów było o wiele mniej, to ludzie byli wobec siebie bardziej mili. Z tego względu podróżowanie autostopem nie było tak dużym problemem. Wielu kierowców się zatrzymywało i chętnie podwoziło. Czy teraz jest podobnie?

Transport autostopowicza - jak wygląda teraz?

Ocenia się, że coraz mniej kierowców decyduje się na podróżowanie z autostopowiczem. Dlaczego tak się dzieje? Coraz powszechniejsze są różne przestępstwa i to sprawia, że kierowcy się obawiają, nie tylko o bezpieczeństwo swoje, ale również i innych pasażerów, którzy znajdują się w środku. Czy to oznacza, że nikt się już nie zatrzymuje?

Oczywiście nie. Nadal są kierowcy, którzy chętnie zabierają autostopowiczów. Ale jest ich mniej. Co więc może uczynić taki podróżnik, aby mieć większe prawdopodobieństwo znalezienia transportu? Poznajmy kilka sposobów.

Kiedy autostopowicz szybciej znajduje transport:

Kiedy autostopowicz szybciej znajduje transport

  • odpowiednie ubranie – okazuje się, że kierowcy przyglądają się autostopowiczom. Jeśli wyglądają nieciekawie, brudne ubranie, nieodpowiednia fryzura, to nie zatrzymują się, aby podwieść. Są bardziej skłonni, gdy widzą podróżnika schludnie i dobrze ubranego, porządnego. Wtedy mają pewność, że nie pobrudzi auta, a dodatkowo jest to osoba, którą warto podwieść.
  • duża kartka z napisem, gdzie chcemy dojechać – trudniej na drodze mają Ci autostopowicze, gdy mają ze sobą tylko kciuk uniesiony ku górze. Kierowcy nie mają pojęcia, gdzie chcą dojechać i dlatego nie zatrzymują się. O wiele łatwiej byłoby, gdy autostopowicz posiada ze sobą dużą kartkę papieru bądź karton, na którym napisane jest, gdzie chce dojechać. Taki znak będzie dobrze widoczny dla kierowców i część z nich na pewno chętniej się zatrzyma.
  • odpowiednia postawa i miły wyraz twarzy – kierowcy mają dobrą widoczność na drodze i dzięki temu są w stanie przyjrzeć się autostopowiczowi. JEgo postawa i odpowiedni wyraz twarzy może często zadecydować czy się zatrzymają.
  • miejsce autostopowicza – najlepiej, gdy jest to często uczęszczana droga przez kierowców, którzy są w stanie zabrać nas w odpowiedne miejsce.

Jak autostopowicz powinien ubrać się na wiosnę?

Jak autostopowicz powinien ubrać się na wiosnę?

Warto jest starać się ustalić, jak będziemy wyglądali w najbliższym czasie. Jedynie dzięki temu odpowiednio przygotujemy się do takich zmian. Jak mogłoby to wyglądać? Na przykład ustalamy, że chcemy posiadać pewne bluzki, spodenki czy jeszcze inne rzeczy na wiosnę.

W tym czasie później cieszymy się, że wyglądamy odpowiednio. Podziwiamy siebie, a zarazem inni bardzo dobrze czują się w naszym towarzystwie. Wszyscy dostrzegają, że odpowiednio postaraliśmy się w tym kierunku, co na pewno nie było takie proste.

W co ubrać się na wiosnę?

Można w pierwszej kolejności ustalić bluzki i kilka rodzajów spodenek. Dzięki temu pozwolimy sobie na wspaniałe spacery do lasu, parku, jak i pewną aktywność fizyczną. Właśnie wiosna okazuje się dla nas bardzo zachęcająca pod tym względem. Widzimy pewne utrudnienia i chcemy sobie z nimi odpowiednio poradzić. Czasami nie przychodzi nam to tak prosto. Przecież możemy wychodzić z założenia, że posiadamy już wszystkie rzeczy i nie potrzeba nam kolejnych. Natomiast cieszymy się, że inni nasi krewni i przyjaciele dokładnie ukazują nam, co moglibyśmy w tym czasie zmienić, ulepszyć.

Ich perspektywa okazuje się dla nas o wiele lepsza. Ona sprawia, że spoglądamy na siebie z pewnym dystansem. Dodatkowo możemy jeszcze zauważyć, że nadciągają pewne nowe style w modzie, także na wiosnę, które powinniśmy dokładnie poznać. Jeśli tak uczynimy, to jeszcze dowiemy się, którzy projektanci mody przedstawiają nam najlepsze propozycje. Z nich będziemy chcieli skorzystać, jak i okulary, dzięki którym zaprezentujemy się naprawdę ciekawie. Tak uczynią kobiety, które w okresie wiosennym starają się już zaprezentować swoim mężczyznom i wielu innym osobom bardzo dobrze. I podobnie mężczyźni zyskują w tym kierunku jeszcze większe doświadczenie. Zależy im na tym, aby pod względem ubioru być jak najlepiej odbieranym.

Autostopowicz powinien posiadać również wygodny plecak, w którym jest w stanie pomieścić najważniejsze bagaże i niezbędne rzeczy. Najlepiej, gdy są one pojemne (np. 90 litrów). Dzięki temu jesteśmy w stanie w jednej dużej torbie posiadać wszystko. Taki autostopowicz robi również na kierowcach lepsze wrażenie. Gdybyśmy posiadali ze sobą zbyt wiele bagaży, to na pewno nie chcieliby nam pomagać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij