Festiwalowa recepta na nudę. 4 najciekawsze imprezy we Wrocławiu jesienią

Festiwalowa recepta na nudę. 4 najciekawsze imprezy we Wrocławiu jesienią

Chociaż sezon letni dobiegł końca, nie brakuje powodów, by nadal zwiedzać Polskę i cieszyć się jej atrakcjami. Festiwale są świetną okazją, żeby odwiedzić miasto, poznać lub zobaczyć ponownie najważniejsze punkty na jego mapie, a przy okazji wziąć udział w interesujących wydarzeniach. Zwłaszcza jeśli udasz się do Wrocławia, który nazywany jest miastem festiwali. Rocznie odbywa się ich tutaj około 40! Poznaj najciekawsze jesienne festiwale i wybierz imprezę we Wrocławiu bliską Twoim zainteresowaniom.

Wrocław nie od dziś przyciąga kinomanów, teatromanów, melomanów i miłośników dobrej kuchni. Dla wszystkich zainteresowanych miasto przygotowało wydarzenia tematyczne. Nie daj się jesiennej słocie i poznaj festiwalowy rozkład jazdy na sezon jesienny 2017! Zestawienie przygotowała sieć hoteli AccorHotels, która zachęca do przyjazdu na wrocławskie imprezy i korzystania tego, co ma do zaoferowania to piękne miasto.

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Miłośników literatury przyciągnie dolnośląskie święto krótkiej prozy, czyli Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. To festiwal poświęcony promocji ambitnych książek, którego celem jest badanie wpływów literatury na pozostałe dziedziny sztuki, a także wymiana doświadczeń między autorami i odbiorcami. Festiwal wzbogacają warsztaty kreatywnego pisania, spotkania, koncerty, pokazy filmowe i konkursy na najlepsze opowiadanie i tłumaczenie literackie. W tym roku uczestnicy spotkają się z autorami z Austrii, Kraju Basków, Korei Południowej, Belgii, Czech, Węgier i Słowacji. Przewidziane są szkolenia dla księgarzy, panele dyskusyjne i projekcje filmowe. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Jacek Hugo-Bader i Krzysztof Varga.

Termin: 6–9.10.2017

Festiwal Teatralny Dialog

Jeden z najbardziej znanych i cenionych festiwali teatralnych w Polsce, który od początku podlegał licznym zmianom, ale nieustannie ma za cel pokazywanie w teatrze obrazu aktualnej rzeczywistości. Dzięki festiwalowi do Polski zawitali wybitni twórcy światowej sceny teatralnej, a także prezentowali swoje prace najwybitniejsi polscy artyści, chociażby Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Jerzy Grzegorzewski, Jan Klata, Grzegorz Bral, Paweł Miśkiewicz, Michał Zadara, Barbara Wysocka, Radosław Rychcik. Spektaklom towarzyszą wydarzenia – rozmowy, wykłady i debaty.

W tegorocznej edycji swoje sztuki wystawią: belgijski reżyser Alain Platel, Jan Klata, Wojtek Ziemilski, Marta Górnicka oraz Ivo von Hove.

Termin: 14–21.10.2017

Dolnośląski Festiwal Architektury DoFA

Festiwal odbywa się we Wrocławiu co roku, aby promować świadomość architektoniczną. Jego misją jest pokazywanie, że dobrze zaprojektowana przestrzeń publiczna odgrywa ważną rolę w codziennym życiu każdego mieszkańca miasta. Program obejmuje między innymi warsztaty, prezentacje multimedialne, koncerty, seminaria i wystawy. W ramach festiwalu dokumentowany jest architektoniczny dorobek regionu. Organizatorzy kierują program festiwalu do osób, którym nieobca jest problematyka lokalnej przestrzeni, architektów, urbanistów, ale także do młodzieży i zwykłych użytkowników przestrzeni publicznej – wszystkich, którym zależy na przyjaznym otoczeniu.

Termin: pierwsze tygodnie października

Jazztopad

Jazztopad to cenione na całym świecie wydarzenie poświęcone muzyce jazzowej. Ściąga do Wrocławia z całego świata miłośników improwizowanych rytmów. Festiwal słynie z tego, że zamawia prawykonania utworów i stwarza młodym jazzmanom możliwość prezentowania swojej twórczości przed szeroką publicznością. Listopadowa, 14. edycja będzie bogata w premiery oraz występy znanych artystów, a także debiutantów. Program festiwalu obejmuje również koncerty w mieszkaniach, warsztaty, spotkania z artystami, projekcje filmowe i jam sessions. Podczas dotychczasowych edycji można było usłyszeć wykonawców z odległych zakątków globu – np. Korei i Japonii.

Na ten rok zaplanowano między innymi wykonania utworów z pierwszej płyty Macieja Obary współpracującego z Manfredem Eicherem, premierę utworu Vijaya Iyera napisanego dla Lutosławski Quartet, a także koncert zespołu Shabaka And The Ancestors. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi kwartet wybitnej wiolonczelistki z Chicago Tomeki Reid. Poza tym – na festiwalu Jazztopad spodziewaj się gości z Bułgarii i duetów polsko-skandynawskch.

Termin: 17–26.11.2017

Jedyną rzeczą, o którą musisz zadbać, jest wygodny nocleg – zarezerwuj dla siebie hotel, Wrocław zajmie się resztą i zadba o Twój czas spędzony w kulturalnym otoczeniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij