Co wziąć pod uwagę wybierając szkołę jazdy na nartach

Co wziąć pod uwagę wybierając szkołę jazdy na nartach?

Pierwszy wypad na narty może być stresujący, zwłaszcza jeśli to będzie pierwszy raz. Dlatego lepiej zapisać się na naukę jazdy, gdyż pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora nie zrobimy sobie krzywdy i łatwiej zrozumiemy zasady tego sportu. W poniższym artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając szkołę nauki jazdy na nartach.

Jak wybrać dobrego instruktora narciarstwa?

Doświadczony instruktor przechodzi specjalistyczne szkolenie oraz posiada legitymację Polskiego Związku Narciarstwa i Trenerów Narciarstwa. Mając tego typu dokument, jest on upoważniony do nauczania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nauka jazdy na nartach z instruktorami ze Szczyrku pozwoli nauczyć się podstawowych technik oraz radzić sobie w trudnych warunkach na stoku. Taka osoba powinna wykazywać się dużą dozą cierpliwości, nie unosić się i w kulturalny sposób wytknąć błędy, które są przecież nieuniknione podczas nauki. Przed pierwszą lekcją sprawdź, czy instruktor posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dzięki któremu będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie w razie wypadku. Każdy instruktor posiada inną licencję, tj. A dotyczy szkolenia turystów, natomiast B uprawnia do uczenia osób na niskim stopniu PZN.

Wybierając szkołę nauki jazdy na nartach, zwracaj przede wszystkim uwagę na cennik i porównaj go z innymi ośrodkami. Sprawdź, czy nie ma gdzieś ukrytych kosztów. Nie zaszkodzi popytać wśród znajomych, gdzie robili kurs jazdy i czy byli zadowoleni z jakości usług. Jeżeli nie masz w swoim gronie osób, które uprawiają ten rodzaj sportu, zasięgnij informacji z internetu. Poszukaj profesjonalnych forów narciarskich i tam zadaj swoje pytanie. Tylko w takich miejscach otrzymasz wartościowe i uzasadnione opinie.

Jak przygotować się do nauki jazdy na nartach?

Jak wiadomo, dobry instruktor to nie wszystko. Nie ma on wpływu na kondycję fizyczną swojego ucznia. Dlatego na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem powinieneś wzmocnić mięśnie nóg i pleców. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu fizycznemu i dobrej kondycji nauka jazdy na nartach będzie dużo łatwiejsza, gdyż opiera się na odpowiednim balansowaniu ciałem.

Nie można zapominać o odpowiednim ubiorze. Obowiązkowy strój to kurtka, spodnie, czapka oraz bielizna termoaktywna. Chroni on przed wiatrem i nie powoduje przegrzania spowodowanego wysiłkiem fizycznym. Nie zapominaj o dodatkowych i przydatnych rzeczach jak długie skarpety, chusta albo szalik, gogle narciarskie, krem z filtrem (w górach mocniej grzeje słońce), maść na stłuczenia i ból mięśni (mogą się zdarzyć).

Sprzęt możesz wypożyczyć na miejscu. Nie kupuj go wcześniej, ponieważ jeśli stwierdzisz, że to jednak nie jest sport dla ciebie, to stracisz niepotrzebnie pieniądze. Zresztą początkujący narciarz jeszcze nie wie, jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru odpowiednich nart a takich wskazówek udzielą ci w wypożyczalni, w której dopasują narty idealnie pod ciebie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij