Akcesoria motocyklowe, które musi mieć każdy pasjonat

Akcesoria motocyklowe, które musi mieć każdy pasjonat

Motocykle już dawno przestały być tylko i wyłącznie środkiem transportu. Dla wielu jest to swego rodzaju hobby, a prawdziwi pasjonaci własne maszyny stawiają na równi z partnerem lub partnerką. Każdy, dla kogo rzeczą pierwszorzędną jest dbanie o posiadany jednoślad wie, że istnieją akcesoria, bez których nie można się obyć. Na pewno jedno z pierwszych miejsc na liście must have zająłby pokrowiec na motocykl, jednak to nie wszystko.

Jest całe mnóstwo innych dodatków, które nie tylko ułatwią każdemu motocykliście życie, ale także pomogą mu zadbać o własne bezpieczeństwo oraz ochronią pojazd przed wieloma szkodliwymi czynnikami. Na wielu z nich nie należy oszczędzać – ważniejszy jest tutaj zdrowy rozsądek. Warto mieć na uwadze fakt, że podczas jazdy wszystko może się zdarzyć i należy być przygotowanym na wszystko.

O ile wiele gadżetów jest po prostu kwestią gustu, o tyle w niektóre z nich powinien się zaopatrzyć każdy wielbiciel jazdy na dwóch kółkach. Również posiadacze mniejszych maszyn powinni zaopatrzyć się w akcesoria takie jak pokrowiec na skuter.

Bezpieczeństwo to podstawa

Podczas jazdy motocyklem kwestie bezpieczeństwa są niezwykle ważne. W razie wypadku kierowca jest bezpośrednio zagrożony, nie chroni go żaden z elementów pojazdu. Dlatego skrajną nieodpowiedzialnością byłoby zapomnieć o podstawowych elementach, które mają szanse zapewnić wystarczające bezpieczeństwo. Jednym z nich jest kask ze względu na to, że urazy głowy są szczególnie niebezpieczne. Warto zwrócić uwagę, żeby posiadał on homologacyjną normę ECE 22-05 – tylko taki jest w stanie zapewnić najskuteczniejszą ochronę. Kask powinien być wygodny, pasować rozmiarem i przylegać do głowy, jednocześnie nie może być zbyt ciasny.

Podczas jazdy na motorze nie można również zapomnieć o zabezpieczeniu pleców i kończyn, które nigdy nie powinny pozostać odkryte. Warto zainwestować w porządne, skórzane ubranie, które będzie w stanie ochronić całe ciało przed zderzeniem z asfaltem. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się także w rękawiczki i buty przystosowane do jazdy motorem. Samemu pojazdowi bezpieczeństwo i ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi zapewni odpowiedni pokrowiec na motocykl, firmy takiej jak choćby ta: https://rumobike.pl/.

Dla motocyklisty

Odpowiedni strój wierzchni do jazdy na motorze to jedno, a ubrania, które powinny znaleźć się pod spodem to drugie. Ważne, żeby zapewniały komfort w każdych warunkach. Dlatego świetnie sprawdzi się tutaj bielizna termoaktywna, która idealnie spełni swoją funkcję bez względu na pogodę. Warto zdecydować się także na kupno kominiarki, która zapobiegnie zawilgoceniu kasku, co skutkowałoby jego długim suszeniem.

Kolejny element to specjalne skarpety, które spełnią podobną funkcję. Nie zaszkodzi mieć zawsze przy sobie odzieży przeciwdeszczowej, która dla motocyklisty spełni podobną funkcję co pokrowiec na motocykl dla maszyny. Coraz chętniej wybieranym przez posiadaczy motorów akcesorium jest specjalna kamera, która sprawdzi się szczególnie w obliczu niebezpiecznych sytuacji, zagrażających życiu lub zdrowiu.

Akcesoria dla maszyny – pokrowiec na motor

Posiadacze jednośladów powinni zadbać o to, żeby ich maszyna nie uszkodziła się zanadto w czasie jazdy. Warto zainwestować w crash pady i gmole, które ograniczą kontuzje kierowcy, a także ochronią lakier motocykla. Podobną funkcję pełni tankpad montowany na baku. Jeżeli motor będzie trzymany na dworze, nie można zapomnieć o tak ważnych elementach jak stojak i pokrowiec na motocykl.

Dobry pokrowiec powinien być przede wszystkim nieprzemakalny – dzięki temu będzie w stanie zapobiec powstawaniu rdzy przez długi czas. Również posiadacze mniejszych jednośladów powinni pomyśleć o tym, żeby zaopatrzyć się w pokrowiec na skuter.

Co na drogę?

Kontrolę nad maszyną zdecydowanie wspomogą ciężarki na kierownicę, które niwelują drgania. Podczas jazdy motorem plecak może być bardzo niewygodny, dlatego lepiej postawić na specjalne sakwy mocowane do motoru. Szczególnie podczas dłuższych tras nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć, tak więc warto mieć ze sobą zawsze pokrowiec na motor.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij