akcesoria rowerowe

Poznaj dodatki, które uczynią jazdę na rowerze jeszcze bezpieczniejszą – a Ty masz już wszystkie?

Jazda na rowerze jest przyjemna, ale jednak poza czerpaniem radości z niej trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie. W końcu jest ono najważniejsze. Dlatego też w dzisiejszym wpisie przestawimy Wam dodatki, które uczynią jazdę na rowerze jeszcze bezpieczniejszą. A czy Wy macie już wszystkie?

Małe i niepozorne, a jednak tak ważne, czyli o odblaskach zdań kilka

Czasami drobne rzeczy mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w tym przypadku, choć wydaje się to oczywiste, to jednak nadal wiele osób zapomina, że odblaski na ubrania są niezbędne. Dzięki temu inni uczestnicy ruchu szybciej Was zauważą. Wydaje się, że mały odblask niewiele daje, a jednak to nieprawda. Pamiętajcie, mając na ubraniu odblask, jesteście kilkakrotnie bardziej widoczni. Zatem czas najwyższy zdecydować się na zakup odblasków. Powinny one znajdować się na Waszej odzieży wierzchniej, ale koniecznie umieśćcie je też na rowerze. Możecie wybrać koraliki odblaskowe, ale też rurki na szprychy czy nawet taśmę odblaskową. Możliwości jest wiele. Takie akcesoria rowerowe kosztują naprawdę niewiele, a jednak mogą Wam uratować życie.

Kask to absolutne must have

akcesoria rowerowe

Trudno wyobrazić sobie, że dziecko może jeździć na rowerze bez kasku, a jednak my dorośli często właśnie o kaskach zapominamy, celowo bądź nie. Swoją drogą są i tacy, którzy uważają, że kask niszczy fryzurę. A przecież jeździ się na rowerze dla przyjemności i dla zdrowia, a nie po to, aby się pokazać. Ale cóż mamy XXI wiek i niestety niektórzy rower traktują jako dodatek do stylizacji. Jednak prawda jest taka, że niezależnie czy wybieracie się na kilkuminutową przejażdżkę, czy kilkugodzinną wycieczkę, kask musicie mieć założony, bo przecież życie potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie i niestety może Was zaskoczyć wypadkiem, a kask może Was uchronić przez naprawdę ciężkimi urazami. Pamiętajcie, że powinien on być dostosowany do terenu, po którym się poruszacie, gdyż inne urazy grożą Wam jeżeli upadniecie na miejskiej drodze, a inne jeżeli przewrócicie się w górskim terenie. Do rowerów szosowych najlepszym wyborem są kaski aerodynamiczne, opływowe, które mają charakterystyczny kształt kropli. Dobrze amortyzują właśnie upadki na płaskich, twardych nawierzchniach. W przypadku rowerów MTB dobrym wyborem są modele rozbudowane na potylicy, które niżej zachodzą na uszy niż te szosowe. Jeżeli chodzi o rowery miejskie, to możecie postawić na klasyczne kaski enduro, ale i proste dedykowane właśnie miłośnikom jazdy po prostym terenie z niezbyt dużą szybkością. Zwróćcie jeszcze uwagę na materiał. Tutaj polecamy konstrukcję poliestrową, którą zapewnia większą wytrzymałość, dzięki wstrzykiwaniu jej w część wewnętrzną.

Latarka czołowa – warto ją mieć!

W miesiącach, gdy szybko robi się szaruga bądź zachodzi zmrok niezbędne jest dodatkowo noszenie latarki czołowej. Sprawdzi się ona także dla miłośników jazdy po nieoświetlonej drodze bądź jazdy nocą. Zasadniczo jest to bardzo niepozorny dodatek, a jednak zapewnia bezpieczeństwo. Otóż, co oczywiste, dzięki niej jesteście bardziej widoczni dla kierowców, którzy nadjeżdżają szczególnie tych z naprzeciwka, ale poza tym oświetlacie sobie drogę, zatem zapewniacie sobie większą widoczność. Możecie więc ominąć przeszkody czy szybciej zauważyć dziurę w drodze, których notabene nie brakuje.

Jaki dodatek pełni funkcję informacyjna i ostrzegawczą?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest bardzo łatwa i brzmi: dzwonek rowerowy. Tutaj pojawia się jeszcze jedno pytanie: a tym masz dzwonek na rowerze? Oczywiście każdy rowerzysta powinien go posiadać, bo rzeczywiście pełni on funkcję informacyjną i ostrzegawczą, zatem zamiast krzyczeć na pieszych, aby zeszli np. ze ścieżki rowerowej, można ich poinformować dzwoniąc. Tutaj polecamy Wam raczej klasyczne dzwonki, a nie trąbki, które raczej straszą niż ostrzegają. Swoją drogą dzwonki mogą być także świetnym, estetycznym dodatkiem, bo dostępne są w wielu wariantach.

Zawsze pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i należy robić wszystko, aby o to bezpieczeństwo dbać. W przypadku jazdy na rowerze przydają się akcesoria rowerowe. Oczywiście przypominamy o sprawdzaniu parametrów technicznych oraz stanu technicznego oświetlenia, zarówno przedniego, jak i tylnego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij