Wyspy kanaryjskie – dlaczego warto je odwiedzić?

Wyspy Kanaryjskie to jedno z piękniejszych miejsc, do którego warto pojechać nie tylko latem, ale również zimą, ponieważ w czasie, gdy w Polsce jest zimno, szaro oraz brzydko to na Kanarach pogoda rozpieszcza wczasowiczów, dlatego też osoby pragnące uciec do ciepła, aby nieco podładować akumulatory z pewnością nie będą zawiedzione, wybierając się właśnie w te strony. Dlaczego warto zatem wybrać się na Wyspy Kanaryjskie?

Pogoda

Jednym z powodów, dla których warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie, jest fakt, iż praktycznie przez cały rok w miejscu tym panuje bardzo przyjemna pogoda umożliwiająca nie tylko zwiedzanie, ale również leżakowanie na lokalnych plażach, których na Kanarach nie brakuje.

Warto również wiedzieć o tym, iż gorący klimat panujący na Kanarach jest niezwykle przyjemny, dzięki czemu turyści nie muszą narzekać na trudności związane ze złapaniem oddechu, a także pot cieknący po każdej części ciała. Z tego właśnie względu turystyka i urlop pod palmami na Wyspach Kanaryjskich to świetny sposób na spędzenie naprawdę udanych wakacji.

Przepyszne jedzenie

Zdecydowana większość restauracji znajdujących się na Wyspach Kanaryjskich zgodnie z hiszpańską tradycją serwuje przede wszystkim przepyszne przekąski znane nieco bardziej jako tzw. tapas. Wśród najpopularniejszych przystawek znajdują się głównie sery zarówno te krowie, jak i te produkowane z mleka owczego oraz koziego.

Będąc na Wyspach Kanaryjskich, warto również spróbować przepysznych lokalnych wędlin, wśród których warto wymienić głównie surową, wędzoną szynkę jamon serrano, a także podsuszane kiełbasy znane szerszej publiczności jako tzw. chorizo.

Mając na uwadze fakt, iż Wyspy Kanaryjskie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Oceanu Atlantyckiego, warto zatem będąc w tym miejscu, spróbować dosyć ciekawych tapas opartych zarówno na wędzonych rybach, jak i świeżych owocach morza, które w tym miejscu smakują zupełnie inaczej, niż mrożonki, które można zakupić praktycznie w każdym supermarkecie.

Przepiękne widoki

Kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić Wyspy Kanaryjskie, są zapierające dech w piersiach przepiękne widoki rozciągające się wzdłuż tutejszego wybrzeża. W jakim jednak kierunku warto się wybrać, aby spędzić ciekawie wakacyjny odpoczynek, podziwiając tym samym niesamowity krajobraz rozciągający się nad horyzontem?

Będąc na Kanarach, koniecznie należy odwiedzić kilka najpopularniejszych wysp, które swoim pięknem przyciągają prawdziwe tłumy turystów.

Fuerteventura to wyspa charakteryzująca się niekończącymi się plażami oraz idealnymi warunkami do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Lanzarote to natomiast pełna egzotyki wyspa, w której krajobrazie można podziwiać nie tylko intensywny błękit oceanu, ale również wulkaniczne pejzaże górujące nad horyzontem.

Wybierając się na Teneryfę można odpocząć pod intensywnie zielonymi palmami wpatrując się równocześnie w ośnieżony szczyt wulkanu Teide natomiast kierując się na Gran Canarię koniecznie należy zwrócić uwagę nie tylko na złociste plaże pokryte piaskowymi wydmami, ale również na przepiękne zielone doliny kryjące najcenniejsze zabytki historyczne tego niezwykłego miejsca.

Z racji tego, iż Wyspy Kanaryjskie składają się tak naprawdę z kilkunastu wysp, to turyści przybywający w te strony mają możliwość zobaczenia w jednym miejscu co najmniej kilku różniących się między sobą krajobrazów, które swoim pięknem przyciągają w te strony praktycznie przez cały rok prawdziwe tłumy turystów pragnących spędzić udany i ciekawy wypoczynek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij