W nieznane – vip travel na Galapagos

Wyspy Galapagos to niewątpliwie jedno z najbardziej czarownych i niezwykłych miejsc na świecie. W odróżnieniu od wielu innych magicznych zakątków naszego globu, wciąż nie cieszą się one zbyt dużą popularnością wśród turystów. Z jednej strony powoduje to, że wczasy na Islas Galápagos należą do raczej elitarnych rozrywek, z drugiej zaś strony jest to jednak idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą odpocząć od tłumów, gdzieś na przysłowiowym „końcu świata”, w miejscu gdzie krajobraz, fauna i flora do tej pory pozostały praktycznie nietknięte przez cywilizację i zdołały zachować swoje pierowtne piękno i dziewiczy charakter.
 

Archipelag Galapagos

Wyspy Galapagos, albo też Las Islas Encantadas(wyspy zaczarowane), to archipelag składający z ponad 100 wysp i wysepek, położonych mniej więcej 1 kilometrów od wybrzeży Ameryki Południowej. Spośród wszystkich wysp na największą uwagę zasługują zwłaszcza : San Cristobal, Espanola, Santa Fe, Genovesa, Floreana, South Plaza, Santa Cruz, Baltra oraz North Seymori.

Wyspy Galapgos należą do Ekwadoru, czyli jednego z najbardziej stabilnych politycznie i ekonomicznie a także najbardziej bezpiecznych państw Ameryki Południowej. Spory obszar Wysp Galapagos jest równocześnie teren Rezerwatu Morskiego Galapagos.Już w 1978 roku archipelag wysp Galapagos został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Z wielu powodów takie rozwiązania, jak wycieczka na Galapagos jest czymś, co warto rozważyć. Przede wszystkim, jak już wspomniano wyspy te nie należą do obleganych przez turystów: jest to raczej miejsce elitarne, odwiedzane przez nieliczną grupkę „zapaleńców”, dzięki czemu pobyty na Wyspach Galapagos nie mają w sobie nic wspólnego ze wczasami w takich popularnych międzynarodowych kurortach turystycznych, jak dla przykładu Ibiza, Majorka czy Wyspy Kanaryjskie.

Co więcej, położenie Archipelagu Wysp Galapagos(ponad tysiąc kilometrów od brzegów Ameryki Południowej), sprawia, że ten rejon jest właściwie nieskażony, czym różni się na przykład od Australii, gdzie jak wiadomo, na skutek nadmiernej liczby turystów oraz innych czynników dochodzi do procesu obumierania raf koralowych.

Co można robić na Wyspach Galapagos?

Oczywiście, najbardziej popularne rozrywki na tych magicznych wyspach to elitarne rejsy (Zarząd Morskiego Rezerwatu Galapagos, ze względu na troskę o stan morskiej flory, wydaje pozwolenia tylko na kilkanaście rejsów wycieczkowych wokół wyspy w skali każdego roku).

Oprócz, należy wymienić tutaj rzecz jasna również nurkowanie: wody Galapagos należą do najczystszych na świecie a bogactwo fauny morskiej sprawia, że nurkowanie należy do szczególnie atrakcyjnych. Możemy nurkować w towarzystwie wielkich płaszczek lub niedrapieżnych rekinów.

Jednak nie tylko miłośnicy nurkowania i rejsów znajdą na Wyspach Galapagos coś dla siebie. Sam pobyt w tym magicznym zakątku świata pozwala zregenerować nerwy, „odciąć się” od całej współczesnej cywilizacji i po prostu relaksować się w najgłębszych tego słowa znaczeniu.

Wycieczki na Galapagos

Mimo, że wyspy są położone na przysłowiowym „końcu świata”, dotarcie na Archipelag Galapagos wcale nie przedstawia specjalnych trudności. Do stolicy Ekwadoru, Quito a także do Guayaguil możemy bez problemów dolecieć z takich europejskich miast, jak Amsterdam, Paryż, Londyn czy Barcelona. Oczywiście, trudności nie ma również z lotami z terytorium USA: w takim wypadku do wyboru mamy lotniska w Miami, Houston, Los Angeles, oraz Nowym Jorku.

Jak wspomniano, wczasy na Wyspach Galapagos należą do elitarnych rozrywek turystycznych, czyli tzw. vip travel. Z tego powodu, należy liczyć się z większymi kosztami, niż na przykład w przypadku pobytów na Ibizie czy Krecie, jednak zalety, jakie mają do zaoferowania turystom ekwadorskie „Wyspy zaczarowane” bez wątpienia równoważą te koszty, i to ze sporą nawiązką.

Podróżując na Galapagos powinniśmy jednak liczyć się z tutejszym klimatem, w którym obowiązują dwie pory: sucha i deszczowa. Podróżując na Galapagos nie jesteśmy objęci obowiązkiem wizowym jeżeli nasz pobyt ma trwać mniej, niż 30 dni (istnieje jednak możliwość przedłużenia pobytu bezwizowego do okresu 90 dni).
 
 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij