Trawa na każdą porę roku

Trawa na każdą porę roku

Jesteś miłośnikiem zieleni i marzysz o wiecznie zielonej trawie przez cały rok? To możliwie! Dystrybutor sztucznej trawy oferuje wiele rodzajów trawy z rolki, która jest nie tylko łatwa w pielęgnacji, ale i efektownie zdobi każdą przestrzeń.

Czym jest sztuczna trawa?

Sztuczna trawa z rolki jest nawierzchnią syntetyczną, stworzoną z wytrzymałego, elastycznego podkładu, który jest perforowany, aby zapewnić przepuszczalność. W taki podkład tkane są różnej wysokości włókna, przy czym wyróżnia się 2 ich rodzaje – monofilowe oraz fibrylowane. Włókna tworzy się zazwyczaj z polietylenu, poliamidu, polipropylenu lub ich mieszanki.

Rodzaje sztucznej trawy

Na stronie dystrybutora sztucznej trawy trawa-krajobrazowa.pl znajdziemy wiele rodzajów trawy z rolki, które odpowiadają różnym potrzebom i wymaganiom. Model Soft cechuje się wyjątkową miękkością, dzięki czemu jest dedykowany dla dzieci i polecany na place zabaw. Wysokość włókna wynosi 20mm, a szerokość rolki 2m. Trawa z rolki Epufloor Epic o wysokości 40mm to opcja dla wymagających – wyjątkowo gęsta i miękka, wygląda dokładnie niczym prawdziwy trawnik. To najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie z 8-letnią gwarancją!

Kolejną propozycją dystrybutora sztucznej trawy z rolki jest model Epufloor Forest, nowość w sezonie 2020. To produkt z linii premium o wysokości 45mm, którego soczysta zieleń i wyjątkowa gęstość nadają wyglądu leśnego runa. To trafiony wybór dla przydomowego ogródka, gdzie z przyjemnością będzie można wyjść na boso z książką oraz kawą i poczuć się jak w lesie. Przyjemność stąpania po takim trawniku to sposób na szybki relaks! Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich modeli trawy z rolki na trawa-krajobrazowa.pl.

Układanie sztucznej trawy

Układanie sztucznej trawy to proste i szybkie zajęcie – nie trzeba do niego specjalistycznych narzędzi ani ekipy! Pierwszym krokiem jest przygotowanie podłoża, które musi być oczyszczone (np. balkon) i utwardzone (np. ogród). Powinno być suche, czyste, gładkie i równe. Może być konieczne usunięcie roślin z korzeniami. Następnie nanosimy cienką warstwę piasku i wyrównujemy powierzchnię. Polecane jest również nałożenie geowłókniny, co zapobiega przerastaniu trawy naturalnej na wierzch.

Rozłożenie trawy z rolki to nieskomplikowana czynność. Możemy uzyskać dzięki niej proste linie lub dopasować ją do zaokrągleń terenu. Trawa z rolki ma szerokość 2 metrów, więc aby układanie sztucznej trawy poszło sprawnie, warto wcześniej wymierzyć teren i oszacować ilość potrzebnego materiału. Do ewentualnych przycięć przyda nam się nożyk. Warto pamiętać, aby włókna rolek trawy układać w jednym kierunku w celu osiągnięcia jednolitego efektu.

Po rozłożeniu trawy trzeba przyciąć boki, aby kolejne warstwy idealnie do siebie przylegały. Należy upewnić się, że nie zostawiamy żadnych przerw. Dokładne i precyzyjne sklejenie fragmentów jest niezwykle istotne dla końcowego efektu.  Należy przymocować taśmę do podłoża, a następnie ruchem zygzakowatym nałożyć klej na taśmę i docisnąć krawędzie trawy do kleju. Polecamy dociążenie sklejonego fragmentu trawy na łączeniach na 1-2 godziny. Ostatecznie docinamy trawę na obrzeżach i… gotowe! Jeśli zależy nam na dodatkowym zabezpieczeniu, można przybić ją gwoździami lub postawić meble ogrodowe – silny wiatr wówczas niestraszny!

Zalety sztucznej trawy z rolki

Dystrybutor sztucznej trawy z rolki przekonuje o wielu korzyściach używania sztucznej trawy:

  • Na miejsca trudno dostępne – prawdziwa trawa nie urośnie w miejscach zacienionych, zbyt wilgotnych czy o mało żyznej glebie, a trawa z rolki sprawdzi się wszędzie!
  • Komfort użytkowania i bezobsługowość – sztucznego trawnika nie trzeba podlewać, kosić, nawozić ani wyrywać z niego chwastów. Zaoszczędzisz z nim czas i pieniądze, ciesząc się jedynie jego zielenią bez dodatkowego wysiłku!
  • Łatwość instalacji – układanie sztucznej trawy to proste zajęcie na jedno popołudnie, które może wykonać każdy.
  • Niska cena – jednorazowy koszt tylko podczas instalacji trawy z rolki.
  • W miejscach nieoczywistych – Twój balkon, taras, a nawet siłownia czy sklep mogą być ozdobione sztuczną trawą!
  • Zieleń o każdej porze roku – myślałeś, że soczyście zielona trawa zimą jest nieosiągalna? Dystrybutor sztucznej trawy na trawa-krajobrazowa.pl udowadnia, że to możliwe!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij