Rowerem w świat – czy to możliwe?

Dla wielu ludzi rower to po prostu codzienny środek transportu. Są jednak również tacy, którzy wykorzystują rower do dalekich podróży. Czy jednak możliwe jest rzeczywiście zwiedzanie świata na rowerze?

Dobry sprzęt i w drogę

Wydaje się, że każdego rodzaju aktywna turystyka i urlop spędzany w sposób aktywny wymagają szczególnego przygotowania. Podobnie jest z wyprawą rowerową. Daleka podróż na rowerze i zwiedzanie odległych miejsc właśnie przy pomocy tego środka transportu jak najbardziej może się udać, o ile posiada się dobry sprzęt.

Należy więc przyłożyć się do wybrania najlepszego możliwego roweru. Warto również mieć na uwadze to, że nie można oszczędzać na rowerze jak i wszystkich niezbędnych do niego akcesoriach. Każda bowiem oszczędność może okazać się bardzo kosztowna podczas dalekiej podróży.

Organizacja wyjazdu

Oprócz organizacji sprzętu, czyli roweru i akcesoriów niezwykle ważna jest także odpowiednia organizacja samego wyjazdu. Aktywna turystyka i urlop polegający na ciągłej podróży są bardzo wymagające. Rzecz w tym, że w trasie nie ma się zwykle wykupionych posiłków, ani nawet noclegów. Trzeba wiec zaplanować co będzie się jadło w drodze oraz gdzie będzie się robiło przerwy na nocleg.

Bez tego ani rusz, gdyż bez regularnych i pożywnych posiłków jak również bez odpowiedniej ilości snu nikt nie będzie miał wystarczająco dużo siły by przemierzać każdego dnia na rowerze długie dystanse.

Wydaje się, że nie najgorszym pomysłem na nocleg podczas wędrówki rowerowej jest spanie w namiocie. Jednakże, decydując się na to trzeba zaopatrzyć się w namiot. Niewątpliwie, wiezienie go ze sobą może być nieco problematyczne. Z drugiej jednak strony, obecnie wiele jest lekkich i bardzo zgrabnych namiotów, które można spakować nawet do plecaka.

Ponadto, turystyka i urlop ekstremalny ,a za taki wiele osób uważa podróżowanie na rowerze, wymaga pewnego wysiłku i poświęcenia. Zdający sobie z tego sprawę podróżnicy często wiozą ze sobą przyczepkę, w której trzymają namiot jak i pożywienie oraz zapasowe ubrania.

Niewątpliwie, jazda z przyczepką jest o wiele trudniejsza niż prowadzenie roweru bez dodatkowego obciążenia. Z drugiej jednak strony, jest to raczej wygodniejsze niż zarzucanie plecaka na ramiona przed jazdą. Zwykle jazda z plecakiem kończy się bólem pleców i nie jest ona zbyt przyjemna. Jednakże, decydując się na przyczepkę dobrze jest potrenować jazdę z nią przynajmniej kilkukrotnie przed udaniem się w dalszą podróż.

Podróż w towarzystwie

Wydaje się, że tak aktywna oraz ryzykowna turystyka i urlop w drodze powinny być uskuteczniane w grupie, a nie pojedynczo. Po prostu, jest to o wiele bezpieczniejsze. W trasie jest się narażonym na wiele niebezpieczeństw, zwłaszcza jeśli jedzie się gdzieś w dalekie, obce rejony.

Wydaje się, że jadąc w grupie jest się o wiele bezpieczniejszym. Poza tym, ma się też po prostu większy komfort psychiczny i subiektywne poczucie bezpieczeństwa, co sprawia, że podróż staje się o wiele przyjemniejsza.

Co więcej, długa podróż rowerowa w pojedynkę może być po prostu bardzo nużąca. Niewątpliwie, dobrze jest mieć u boku kogoś, do kogo można się odezwać. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróż trwa długo, a na swojej drodze nie spotyka się żadnych ludzi. Wydaje się, że taka podróż w pojedynkę nie daje zbyt dużej satysfakcji.

Z drugiej jednak strony, są osoby które właśnie w wyciszeniu i w samotności znajdują prawdziwe ukojenie. Nie wyobrażają sobie one dla odmiany, aby wybrać się w podróż w jakimkolwiek towarzystwie, wszędzie wędrują samotnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij