Podróż z dzieckiem

Wycieczki w najbardziej malownicze miejsca świata kosztują, zwłaszcza jeśli podróżujemy wraz z naszym dzieckiem. Wtedy musimy liczyć się między innymi z dodatkowym kosztem noclegu, wyżywienia, a nawet dojazdu na miejsce, zwłaszcza jeśli podróżujemy pociągiem, a nie własnym samochodem. W takich wypadkach trzeba pomyśleć o możliwości optymalizacji kosztów, zwłaszcza jeśli wybieramy się w jakieś egzotyczne miejsca, to tym bardziej odpowiednie cięcie kosztów może się nam opłacać.

Dzisiaj wiele współczesnych przewoźników stara się we właściwy sposób traktować wycieczki turystów z dziećmi, oferując na maluchy zniżkę, która z pewnością wpływa na sam wybór przewoźnika. Oczywiście nie chodzi tu tylko o przewozy autobusowe, czy też podróż pociągiem, ale także mamy na myśli loty samolotem lub też innym środkiem transportu. Zazwyczaj takie zniżki są możliwe na bardziej popularnych kierunkach, gdzie z takiego rozwiązania korzysta spora liczba ludzi.

Okolicznościowe zniżki

Bardzo często takie rozwiązania funkcjonują w weekendy i święta lub w okresie wakacyjnym, kiedy rośnie liczba zainteresowanych tego typu wycieczkami. Co najważniejsze obniżki w żaden sposób nie wpływają na zmniejszenie komfortu. Jest to bardzo istotna sprawa i należy o tym pamiętać.

Trzeba pamiętać, że takie podróże zniżkowe, należy najpierw zarezerwować, ponieważ chętnych nie brakuje i może się okazać, że nie ma już miejsc i bilety są po tradycyjnych cenach. Trzeba więc tego pilnować. Jeśli wybieramy się w bardziej lokalne wycieczki, to sami możemy sobie zorganizować transport. Nie musimy stawiać tylko i wyłącznie na samochód choć jest to najbardziej komfortowa opcja, ale równie dobrze możemy pojechać rowerem, zwłaszcza jeśli nie wybieramy się szczególnie daleko. Jest to minimalizacja kosztów, ale opcja z rowerem sprawdza się jedynie w wycieczkach okolicznościowych. Jeśli myślimy o dłuższej podróży, to w grę wchodzi tylko transport miejski lub samolot.

Własny komfort

Każdy z nas ma własne wymagania, co do takiej podróży. Pamiętajmy, że mamy ze sobą dziecko i dlatego musimy zwrócić więcej uwagi na potrzeby naszego malucha. Należy zapamiętać, że dziecko nie zawsze znosi podróż autokarem, zwłaszcza jeśli cierpi na chorobę lokomocyjną, wtedy trzeba przygotować je do takiej podróży.

Rodzaj wycieczki też odgrywa dużą rolę, ponieważ nasze wymagania są mniejsze w przypadku biwaku namiotowego, niż w czasie wycieczki gdzie jedziemy na drugi koniec świata. Oczywiście dziecko musi mieć wszystkie szczepienia, o co musimy zadbać jeszcze przed wyjazdem. To ważna sprawa, ponieważ choroby są poważnym zagrożeniem dla turystów, a zwłaszcza dzieci, które mają mniejszą odporność. Jeśli myślimy o noclegu z dzieckiem, to dobrym rozwiązaniem będzie odpowiednia baza turystyczna, ponieważ to właśnie tam możemy liczyć na dobry i w miarę tani nocleg.

Nocleg w wybranym miejscu

Obiekty agroturystyczne są nastawione na potrzeby klientów, dlatego nocleg w takim miejscu nie jest szczególnie drogi, ale wszystko w zależności od tego, do jakiego kraju się wybieramy.

Wiadomo, że w Katarze czy Dubaju tego typu noclegi są droższe, ponieważ miejsca te nie są przyjazne, zwłaszcza pod względem cen, jakie tam obowiązują. Dlatego lepiej wybierać nieco mniej kosztowane miejsca, tak aby nasza wycieczka była komfortowa i przyjazna dla dziecka. Wiele zależy od nas samych i powinniśmy wszystko ustalić, zaraz na etapie planowania. To naprawdę istotna kwestia, o którą musimy mimo wszystko zadbać. Jeśli podróżujemy z dzieckiem, to nie możemy zapomnieć o właściwym wyposażeniu, jest to szczególnie ważne w momencie, gdy sami organizujemy wycieczkę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij