Opłaty turystyczne zmora każdego turysty

W obecnych czasach podróżowanie wiąże się z wieloma dodatkowymi opłatami, które jako turyści musimy ponosić, wraz z ogólnymi kosztami wycieczki. Oczywiście chodzi tu między innymi o tym, że coraz częściej mówi się o opłacie turystycznej. Miałoby się to opierać na zasadzie, że tego typu danina, zastępowałaby wszystkie opłaty miejscowe czy uzdrowiskowe.

Co ciekawe takie wytyczne mogłoby obowiązywać, nawet jeśli w praktyce w danym miejscu nie występują uwarunkowania klimatyczne czy środowiskowe. Ogólna opłata turystyczna według założeń obowiązywała by już w bieżącym roku, a jej maksymalna kwota wyniosłaby 2,22 złotego. Oczywiście mogłyby następować różnego rodzaju zmiany, bo kwota byłaby w pełni uzależniona, od aktualnego wskaźnika inflacji.

Większe koszta

Niestety w praktyce, odbiłoby się to bardzo na samych podróżujących, ponieważ oznaczałoby to jednak wzrost kosztów wycieczki. Jeśli mówimy o samym projekcie, to nie obowiązywałby od odgórnie wszystkich, ponieważ kwota stawki płaconego podatku, byłaby dowolna w zależności od gminy. To sprawia, że jedni mogliby płacić większy podatek inny mniejszy.Na szczęście nie zmieni to kosztów, jeśli chodzi o uzdrowiska czy też inne domy wypoczynkowo-rehabilitacyjne. Turyści a właściwie kuracjusze, przebywający w takich miejscach, nie byliby zmuszeni do uiszczania opłat z tego tytułu. Podobnie byłoby w przypadku dzieci przebywających na koloniach czy innych turnusach, tam również dodatkowe opłaty nie byłyby uwzględniane. Na szczęście nie wszystkie gminy, chcą zdecydować się na wprowadzenie podobnego podatku, zwłaszcza jeśli mają na względzie turystów.

Musimy być czujni

Trzeba przyznać, że w tym wypadku, wyższe opłaty z tytułu turystyki, mogą faktyznie zniechęcić do jakiejkolwiek aktywności wypoczynkowej. To właśnie dlatego należy mieć świadomość, że w ostateczności, to turystyka na tym ucierpi. Oczywiście nie wszyscy podróżują z biurem podróży, niektórzy zawsze mogą wybrać się na własną rekę w dane miejsce, ale mimo wszystko zawsze trzeba liczyć się z kosztami i to nie małymi, co tylko dodatkowo nas zniechęca.Na pewno wycieczki w bardziej odległe zakątki Polski, nadal będą na tyle popularne, aby znaleźli się ludzie, zainteresowani takimi rozwiązaniami. W ostateczności turystyka nadal będzie żyła swoim życiem i trzeba mieć nadzieję, że wysoka aktywność turystyczna utrzyma się, ponieważ to pozwala generować odpowiednie zyski.

Każdy podejmuje własną decyzję

Turystyka to przede wszystkim biznes nastawiony na zysk, ale z drugiej strony, jest to także pokazanie własnego miasta czy miejscowości, gdzie tak naprawdę jest coś ciekawego do zaprezentowania. Na pewno każdy turysta jest w stanie znaleźć sobie odpowiednie miejsce na wycieczkę i nie musi to być bardziej znana miejscówka, liczy się tylko i wyłącznie zadowolenie z samej wycieczki.Każdy ma więc dowolność wyboru i właśnie dlatego, wnioski należy wyciągnąć samemu. W praktycznym wydaniu, opłaty nie muszą być wcale takie kłopotliwe, ale wiele zależy od tego, jak my osobiście do tego wszystkiego podejdziemy. Jako turyści, musimy nauczyć sobie radzić, ponieważ w innym przypadku, faktycznie możemy na tym wiele stracić.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij