Gdy zostaniemy okradzeni

Niezapomniana wycieczka pełna wrażeń, na pewno jest w stanie wywołać w nas dużo emocji. Pamiętajmy jednak, że na tego typu wycieczkach nie jest zawsze bezpiecznie. Musimy mieć świadomość, że sami musimy pilnować własnych bagaży, ponieważ jeśli choć na chwile, spuścimy nasz dobytek z oczu, może okazać się, że już go nie ma. Złodzieje potrafią czyhać, na biednych wycieczkowiczów i tak naprawdę nie ma nigdy uniwersalnego sposobu na to, aby rzeczywiście zabezpieczyć się przed takimi zagrożeniami.

Najgorszy jest fakt, gdy zostają nam skradziony dokument tożsamości, a my znajdujemy się w całkowicie obym miejscu z dala o wiele kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Jeśli stało się to za granicą, nie powinniśmy w żaden sposób panikować.

Musimy umieć się zachować

Jeśli z jakiegoś powodu popadniemy w histerię, to tylko sobie zaszkodzimy, zamiast pomóc. W przypadku kradzieży, czy zwyczajnego zgubienia portfela z dokumentami, musimy zachować zimną krew. W takich wypadkach najlepiej jest poszukać odpowiedniej ambasady, jeśli przybyliśmy na wycieczkę sami. W wielu turystycznych rejonach funkcjonują Polskie ambasady, gdzie można udać się po pomoc. Gorzej w sytuacji, jeśli znajdujemy się w takim miejscu, że nie ma Polskiej ambasady, albo nie wiemy, gdzie się znajduje.Wtedy prawdopodobnie najlepszym wyjściem, jest udać się na policję danego kraju i po prostu wyjaśnić sytuację. Nie możemy przebywać w obcym kraju bez dokumentów, ponieważ możemy być wzięci za zbiega i na nic tłumaczenie, że znajdujemy się w danym kraju legalnie w celach turystycznych. Sytuacje są naprawdę różne, najważniejsze to, postarać się jak najszybciej rozwiązać sprawę.

Dobrze mieć zabezpieczenie

Jeśli podróżujemy z określonym biurem turystycznym, to w takich wypadkach sprawa jest załatwiana automatycznie przez biuro. Oczywiście należy pamiętać, aby podpisać określoną umowę z wybranym biurem turystycznym, ponieważ w innym przypadku, możemy nie uzyskać bezpłatnej pomocy. Musimy mieć pełną świadomość, że problemy z bagażem mogą pojawić się w każdej chwili i nie zawsze będzie to oznaczało kradzieży, czy też innej złej czynności.Zawsze przed wydaniem osądu, należy sprawdzić, czy rzeczywiście doszło do kradzieży, czy też jest to nasza wina, ponieważ sami zgubiliśmy bagaż z naszym dokumentem tożsamości. Zawsze należy przeanalizować sytuację, a dopiero potem działać.

Życie nie jest takie łatwe

Trzeba przyznać, że mimo wszystko łatwo paść ofiarą złodzieja, dlatego tym bardziej musimy być przygotowani, na każdą ewentualność. Jeśli znajdujemy się za granicą w patowej sytuacji, nie znamy języka i nie jesteśmy w stanie określić własnej pozycji, mamy poważny problem, który należy rozwiązać. W wielu przypadkach sprawca kradzieży mimo wszystko nie zostaje ujęty, zwłaszcza jeśli, nie jest to osoba z danego państwa, tylko ktoś przyjezdny, kto po prostu wykorzystał nadarzającą się okazję. Należy więc jasno podkreślić, że w każdym przypadku kradzież może wyglądać inaczej.Warto być w pełni przygotowanym na ochronę własnego dobytku, ponieważ utrata dokumentów jest bolesna, ale gorzej jak ginie nam cały bagaż, w którym znajdowały się kosztowności oraz cenne przedmioty takie jak kamera czy komórka. Trzeba pamiętać, że jeśli pilnujemy się, to jest większa szansa, że nikt nie zdoła nas podejść i zwyczajnie okraść. Warto to mieć na uwadze, zwłaszcza jeśli zależy nam na bezpieczeństwie. Jeśli jedziemy z rodziną, to wszyscy powinniśmy mieć na uwadze, że bycie okradzionym, to kwestia kilkunastu minut dla sprawnego złodzieja.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij