Bilety lotnicze dla najmłodszych

Jeśli planujemy jakąkolwiek wycieczkę, to z pewnością myślimy o zabraniu całej rodziny. Nikt nie jest egoistą, aby pojechać w podróż samemu, zwłaszcza jeśli mamy dzieci, które są wręcz bardzo ciekawe nowych miejsc i każda tego typu wycieczka dla młodych osób, może być zupełnie nowym jak i potrzebnym doświadczeniem w życiu. Należy również mieć świadomość, że podróżowanie z najmłodszymi, pozwala na skorzystanie z różnego rodzaju zniżek, co dotyczy między innymi przelotu, do danego miejsca czy też danego noclegu w zależności od miejsca, gdzie się faktycznie udajemy. Tak więc podróżowanie z dziećmi może mieć duży sens, zwłaszcza, że nie musimy płacić za nie takiej samej stawki, jak w przypadku dorosłych podróżujących. Tego typu fakt z pewnością ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli zależy nam na tanim podróżowaniu.

Oczywiście nie należy zakładać, że wszędzie będziemy mogli skorzystać z podobnej zniżki, ale jeśli wybierzemy sprawdzone i znane linie lotnicze, to na pewno tego typu promocja na bilety dla dzieci, będzie do zrealizowania. Dlatego nie warto wybierać mało znane firmy lotnicze, ponieważ nie są one w stanie nam zagwarantować takiej samej jakości podróży, jak i nie dają dodatkowych bonusów, na które turysta zwraca uwagę, ponieważ przy bardzo licznej rodzinie i wielu dzieciach na pokładzie, jest to jednak duża oszczędność dla samego rodzica. Taki fakt jest przede wszystkim bardzo konkretny, ponieważ w ten sposób podróż całą rodziną, staje się możliwa, a przeszkoda w postaci problemów finansowych zostaje przełamana i wszyscy są zadowoleni.

Jak wyglądają zniżki?

Dzisiaj główna cena biletu w przypadku dzieci od 0-2 roku życia, wynosi prawie 90% tego, co musi zapłacić dorosła osoba. Oczywiście zdarzają się wyjątki, gdzie tego typu forma obniżki wynosi jedynie 50%, ale większość znanych linii stara się zachować 90% zniżkę. Oczywiście dzieci w wieku 3 lat nie są już objęci tego typu promocją i cena biletu w ich przypadku nie podlega negocjacji.Zdarzają się także wyjątki, gdzie podróż z noworodkiem jest liczona gratis, przez co podróżowanie z małym dzieckiem może być wtedy bardzo opłacalne. Oczywiście nieliczne linie lotnicze stosują aż taki upust, ale warto o tym wspomnieć w ramach ciekawostki. Tak naprawdę cena realnej zniżki na bilecie, wliczona jest w ilość przesiadek podczas podróży, jak i długości trasy, jaką musimy przebyć.

Jak wygląda podróż dziecka?

Oczywiście taki małoletni pasażer, podróżuje bezpośrednio na kolanach swojego opiekuna. Tak małe dzieci nie otrzymują dodatkowego miejsca w samolocie, z czego tak naprawdę wynika wspomniana zniżka. Należy mieć świadomość, że dziecko nie ma również własnego przydziału posiłku na pokładzie samolotu, dlatego racje żywnościowe muszą być odpowiednio rozdysponowane.Dziecko nie może nawet posiadać własnego bagażu, nawet małego, ponieważ nie ma na to dodatkowego miejsca w samolocie. To jedynie opiekun może zabrać składany wózek dziecięcy czy też krzesło dla dziecka, ale na to wszystko musi znaleźć się wolna przestrzeń, a nie zawsze takowa jest dostępna. Wózek dla dziecka trzeba też zdać przy odprawie, a dopiero na samym końcu przekazać personelowi obsługi w samolocie.

Inne zniżki

W przypadku dzieci starszych zniżki wynoszą od 20-30% w zależności od wybranej linii lotniczej. Łatwo się więc przekonać, że wtedy, zniżki nie są już takie opłacalne, a dzieci mogące poruszać się ze zniżkami, nie mogą posiadać więcej niż 16 lat.Jak więc sami widzimy kryteria są bardzo rygorystyczne, dlatego podróż z dzieckiem, nie zawsze wygląda tak różowo, jak się nam z początku wydaje.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij