Azja wzdłuż i wszerz – najpiękniejsze miejsca, które musisz zobaczyć

Azja to jeden z piękniejszych kontynentów, który zamieszkuje około 60% ludności całego świata, dlatego też wiele azjatyckich miast charakteryzuje się bardzo dobrze rozwiniętą gospodarką oraz turystyką. Wielowiekowe zabytki, niespotykana nigdzie indziej roślinność, a także krajobrazy zapierające dech w piersiach to jedynie garstka tego, na co turyści mogą liczyć, wybierając się w te strony. Gdzie jednak warto się wybrać, decydując się na azjatycką przygodę? Które z azjatyckich miejsc są najpiękniejsze i warte zobaczenia?

Chiny

Wybierając się do Chin, warto w pierwszej kolejności zobaczyć niesamowitą Pustynię Gobi obejmującą nie tylko gorące piaski, ale również słone bagna, jeziora, a także stepy, które każdego dnia przemierzane są przez mongolskich nomadów pędzących swoje bydło.

Kolejnym niezwykłym miejscem, dzięki któremu bardzo dobrze rozwinęła się turystyka i urlop spędzony na terenie tej atrakcji z pewnością pozostanie w pamięci na wiele lat, jest Wielki Mur Chiński rozciągający się od Pacyfiku aż po Turkmenistan na odcinku ponad 6 tys. kilometrów.

Ta niesamowita budowla widoczna gołym okiem z kosmosu powstała niegdyś w celu ochrony północnej części Chin przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu, jednak obecnie ze względu na swoje położenie zarówno na obszarze głębokich dolin, jak i górskich grzbietów stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych w całej okolicy.

Japonia

Japonia, czyli kraj kwitnącej wiśni to miejsce pełne kontrastów, ponieważ w jego krajobrazie można zobaczyć zarówno strome wulkany i bujne lasy, jak i nowoczesne biurowce kontrastujące ze starodawnymi świątyniami.

Jednym z piękniejszych miejsc będącym symbolem Japonii jest Fudżijama, czyli najsłynniejszy wulkan oraz druga co do wielkości góra Japonii, która ośnieżona w samym środku lata robi piorunujący widok.

Wybierając się do Japonii, koniecznie należy wybrać się do stolicy tego państwa, czyli Tokio będącego największą metropolią w tym kraju. Z uwagi na liczne świątynie, parki, a także robiący imponujące wrażenie Pałac Cesarski miasto to jest każdego roku odwiedzane przez prawdziwe tłumy turystów pragnących nie tylko poznać jego historię, ale przede wszystkim zobaczyć najpiękniejsze atrakcje tego niezwykłego miejsca.

Półwysep Arabski

Półwysep Arabki to jedno z piękniejszych miejsc na całej kuli ziemskiej głównie ze względu na zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także budowle robiące imponujące wrażenie nie tylko na okolicznych mieszkańcach, ale również wielu turystach.

Jednym z najpiękniejszych oraz najchętniej odwiedzanych miejsc jest Abu Zabi, czyli znajdujące się na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich miasto będące bardzo ważnym centrum finansowym, gospodarczym oraz kulturalnym w całym kraju.

Niegdyś beduińska wiosna, obecnie prężnie rozwijające się miasto, którego symbolem jest promenada wzdłuż Zatoki Perskiej, jednak jedną z ciekawszych budowli jest najbardziej luksusowy hotel na całym świecie, czyli Emirates Palace.

Wybierając się natomiast do Arabii Saudyjskiej, koniecznie należy zobaczyć prawdziwą perłę tego miejsca, czyli położoną około 100 km na wschód od Morza Czerwonego Mekkę będącą każdego roku najważniejszym celem podróży ponad miliona pielgrzymujących muzułmanów.

Kolejnym przepięknym miejscem wartym zobaczenia jest stolica Jemenu, czyli Sana, która osłonięta jest dwoma łańcuchami górskimi robiącymi niesamowite wrażenie. Wybierając się w to miejsce, można poczuć się jak w krainie z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”, dlatego też pragnąc odpocząć od miejskiego zgiełku, warto przyjechać do tego niezwykłego miejsca.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij