Tanie loty dla studentów, seniorów, rodziny, grup. Kto ma szanse na tańsze bilety lotnicze

Tanie loty dla studentów, seniorów, rodziny, grup. Kto ma szanse na tańsze bilety lotnicze?

Przyzwyczailiśmy się, że studentom, seniorom czy grupom zorganizowanym przysługują spore zniżki na środki transportu publicznego. A jak to wygląda w przypadku biletów lotniczych? Czy studenci i seniorzy również mają szanse na zniżki? W artykule odpowiemy na te i inne pytania związane z tanimi lotami.

Zniżki w ofertach linii lotniczych

Transport lotniczy rządzi się swoimi prawami. Kiedyś był on dostępny jedynie dla ludzi bogatych, dziś na bilet lotniczy stać prawie każdego. Stało się tak za sprawą tanich przewoźników, którzy niejednokrotnie sprzedają bilety na samolot za kilkanaście złotych. Można się o tym przekonać, przeglądając strony takie jak esky.pl/tanie-loty, gdzie znajdziemy propozycje tanich lotów do wielu miejsc na świecie.

W związku z tym, niskobudżetowym liniom lotniczym nie opłacałoby się wprowadzać osobnych zniżek dla studentów czy seniorów. Tym bardziej, że chętnych na aktualne oferty tanich lotów nie brakuje. Zatem jedyną sensowną opcją byłoby wprowadzenie tych promocji w bardziej ekskluzywnych liniach lotniczych. Czy jednak są jakieś wyjątki? Przekonajmy się.

Tanie loty dla studentów, seniorów, rodziny, grup. Kto ma szanse na tańsze bilety lotnicze

Tanie loty dla rodzin z dziećmi

Jedną z najkorzystniejszych zniżek na bilety lotnicze posiadają niemowlęta. Na przykład w PLL LOT dzieciom do drugiego roku życia przysługuje zniżka 90% od ceny biletu normalnego. Jednak maluch nie może zajmować osobnego miejsca i podczas całego lotu powinien znajdować się na kolanach rodzica lub opiekuna. W przypadku podróży samolotem Boeing 787 Dreamliner możliwe jest także wypożyczenie specjalnej kołyski dla niemowlaka.

U tego samego przewoźnika możemy liczyć na tańszy bilet dla dziecka od 2 do 11 roku życia. W tym przypadku cena takiego biletu jest obniżona o 25% od wartości taryfy normalnej. Trzeba jednak pamiętać, że zniżka obowiązuje tylko wtedy, gdy dziecko podróżuje w towarzystwie osoby dorosłej! Dlatego warto wybrać się w podróż całą rodziną.

Tanie loty dla studentów, seniorów, rodziny, grup. Kto ma szanse na tańsze bilety lotnicze

Tanie loty dla studentów Erasmusa

O ile przeciętny student nie może liczyć na tańszy bilet lotniczy, o tyle student będący członkiem Erasmus Student Network posiada zniżkę na loty linią Ryanair. Dzięki współpracy tego przewoźnika z europejskim stowarzyszeniem studenckim, członkowie Erasmusa mogą kupować bilety z 15% rabatem oraz za darmo zabrać ze sobą bagaż rejestrowany do 15 kilogramów. Jednak zniżka ta przysługuje jedynie na 8 lotów jednokierunkowych lub 4 loty tam i z powrotem.

Czy opłaca się latać w grupie?

Rezerwacje grupowe zakładane są przeważnie na minimum 10 osób i wbrew pozorom wcale nie są tanie… Ewentualne zniżki mogą nastąpić jedynie po negocjacji między reprezentantem pasażerów (np. biurem podróży) a przewoźnikiem. Dlatego jeśli zamierzamy wybrać się na wakacje większą grupą znajomych, to lepiej zarezerwować wycieczkę przez biuro podróży.

Jak widać, niewiele linii lotniczych decyduje się na wprowadzenie zniżek dla studentów czy grup zorganizowanych. Są jednak wyjątki, z których warto skorzystać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij