Sztuczna trawa ma sens

Piękny trawnik jest gęsty, w kolorze soczystej zieleni, wolny od chwastów. Na wiosnę wszystko zaczyna się odradzać, dotyczy to także trawy. Niestety jeśli nie zadba się o nią należycie, to szybko straci swoje walory estetyczne. Na skutek gorąca i promieniowania UV murawa zacznie wyglądać coraz gorzej, chodzenie po niej tylko pogorszy jej kondycję. Brak wody i wysoka temperatura to prosta droga do wysuszenia trawnika, powstania pustych obszarów. Jest jednak skuteczny sposób na wiecznie zielony trawnik, niezależnie od warunków atmosferycznych, który nie niszczeje nawet przy intensywnej eksploatacji. Jest nim założenie trawnika z rolki.

Czy sztuczna trawa ogrodowa jest wytrzymała?

Sztuczna murawa jest czymś podobnym do zwykłej wykładziny dywanowej. Pojawiła się ona już w XX wieku, chociaż początkowo nie odznaczała się zbyt dużą wytrzymałością. Twórca syntetycznej trawy opracował ją w celu zastąpienia naturalnej murawy czymś łatwiejszym i tańszym w pielęgnacji. Sztuczna trawa pierwszej generacji była zrobiona z włókien polipropylenowych, kilka lat później dopracowano projekt i powstała murawa drugiej generacji. Zastosowano kępki zamiast włókien, bardziej elastyczne podłoże, płaską powierzchnię. Pod koniec XX wieku opracowano trawę trzeciej generacji, a potem pojawiła się jeszcze czwarta generacja. Jak widać, musiało minąć sporo lat, aby w końcu uzyskać produkt niezwykle wytrzymały, który nie ulega szybkiemu zniszczeniu nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Z czasem sztuczna trawa przestała być używana wyłącznie na boiskach sportowych. Zaczęto wykorzystywać ją także w przydomowych ogrodach, na tarasach, balkonach, polach namiotowych, kempingach, placach zabaw. Syntetyczna murawa jest zabezpieczona warstwą lateksową, co zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Może być stosowana w miejscach zarówno zacienionych, jak i bardzo nasłonecznionych. W każdym przypadku sprawdzi się rewelacyjnie.

Dlaczego sztuczna trawa do ogrodu jest coraz popularniejsza?

Sztucznej trawy nie trzeba kosić, nawadniać, nawozić. Nie ma znaczenia, jaki poziom pH ma gleba, czy jest ona zasobna w składniki odżywcze. Syntetyczna murawa wygląda cały czas estetycznie, niezależnie od warunków atmosferycznych. Jest łatwa w pielęgnacji, można odkurzać ją odkurzaczem, wyczesywać szczotką z twardym włosiem, myć myjką wysokociśnieniową. Nie wiąże się to z wysokimi kosztami. Nie odbarwia się pod wpływem promieniowania UV, jest przyjazna dzieciom i zwierzętom. Do jej produkcji sięga się po trwałe i bezpieczne materiały. Prosty montaż to kolejna zaleta. Można wrócić z wakacji i nadal ujrzeć pięknie zielony trawnik. Syntetyczna trawa jest sprzedawana w rolkach i blokach. Można układać się jak płytki lub docinać jak wykładzinę dywanową. Wystarczy przykleić ją do podłoża za pomocą specjalnego kleju. Można również zabezpieczyć dodatkowo brzegi gwoździami, aby nic nie odchodziło. Sztuczna murawa to wspaniała opcja w przypadku nieużytków, miejsc niesprzyjających uprawie roślinności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij