Siła dobrego masażu

Siła dobrego masażu

Nie od dziś wiadomo, że klasyczny masaż pleców jest zabiegiem niezwykle relaksującym, a do tego niesie ze sobą wiele walorów leczniczych. W końcu to on likwiduje napięcie mięśniowe, koi nerwy i pozwala uwolnić się od stresu, który niestety towarzyszy nam każdego dnia. Masaże powszechnie stosowano już w starożytnych czasach. Dziś są one zdecydowanie metodą fizjoterapii, którą wykorzystuje się wspomagająco w przypadku wielu chorób, zarówno tych dotyczących ciała, jak i ducha.

Masaże bardzo często polecane są przez lekarzy, którzy doskonale wiedzą, że w ten sposób można znacznie poprawić komfort życia  wielu osobom. Są one pewnego rodzaju remedium na wszelkie niemal napięcia psychiczne i różnego rodzaju dolegliwości bólowe.

Większość salonów kosmetycznych i ośrodków spa w swojej ofercie ma różnego rodzaju masaże, bo klienci na co dzień szukają sposobów na podreperowanie swojej psychiki lub… na poprawę stanu swojej skóry. Wprawne ręce masażysty potrafią pobudzić także skórę i procesy w niej zachodzące do większej aktywności, co powoduje jej znacznie młodszy wygląd.

Masaż klasyczny – czyli cudowne ręce masażysty

Masaż klasyczny to nic innego jak różne sposoby dotykania oraz różna siła nacisku. Wyróżnia się takie podstawowe metody, jak: głaskanie, oklepywanie, rozcieranie i ugniatanie. Masażysta może je stosować w spokojnej formie, albo z dość dużą intensywnością. Najbardziej subtelną formą masażu klasycznego jest głaskanie, od którego zaczyna się każdy zabieg, a następnie go kończy.

Dzięki temu osoba masowana przyzwyczaja się do obcego dotyku rąk. Kolejne fazy masażu są znacznie bardziej intensywne, ale to na tym etapie można skutecznie likwidować bóle i napięcia mięśniowe, można zwiększać ruchomość stawów, a także rozgrzewać poszczególne mięśnie pobudzając w ten sposób wszelkie procesy komórkowe.

Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy może skorzystać z takiego zabiegu. Masażom nie mogą poddawać się panie w ciąży i w czasie menstruacji. Przeciwwskazaniem są także: choroba nowotworowa, zaawansowana miażdżyca i choroby serca, nadciśnienie i zaburzenia krzepliwości krwi, a także daleko posunięta osteoporoza.

Masaż jako forma relaksu

Zmęczeni codzienną bieganiną, ludzie szukają formy odpoczynku, która będzie w stanie zregenerować ich psychikę, uwolni ich choć na chwilę od nadmiaru stresu. Funkcjonowanie w dzisiejszym świecie wymaga chwil zwolnienia  i wyciszenia się, dlatego tak popularne stały się wyjazdy do ośrodków spa. Nie ma co ukrywać, że chociażby kilkudniowy pobyt w takim ośrodku pozwala na oderwanie się od codziennych problemów.

Renomowane ośrodki spa proponują klientom wiele możliwości relaksu, ale masaże zawsze cieszą się ogromną popularnością. Nie ma się co dziwić, bo tu w spokoju, bez pośpiechu można skorzystać z tych rewelacyjnych zabiegów. Różnorodność masaży potrafi przyprawić o zawrót głowy, ale każdy choć raz powinien skorzystać nie tylko z klasycznych form.

Godnymi polecenia masażami są te przeprowadzane gorącymi kamieniami, lub te w  których wykorzystuje się gorącą czekoladę. Dlaczego warto z nich korzystać? Bo oprócz cudownego relaksu, przynoszą ogromne korzyści dla kondycji i wyglądu skóry, która w kilka chwil wygląda znacznie młodziej, a cudowne uczucie lekkości i świeżości ogarnia człowieka od stóp do głów.

Warto skorzystać z pobytu w jednym z ośrodków, jak chociażby w tym prezentowanym na www.termabania.pl. Decydując się po raz pierwszy na pobyt w takim miejscu, można natychmiast zrozumieć, jak bardzo potrzebna jest chwila „intensywnego” relaksu każdemu człowiekowi walczącemu codziennie z przeciwnościami tego świata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij