Paragwaj - wycieczki do najszczęśliwszego kraju świata

Paragwaj – wycieczki do najszczęśliwszego kraju świata

W 2015 roku Instytut Gallupa przeprowadził szeroko zakrojone badania, które miały wykazać, w którym kraju na świecie mieszkańcom żyje się najlepiej. Badanie objęło swoim zakresem 143 państw świata. Okazało się, że najszczęśliwszym krajem na Ziemi jest Paragwaj – państwo w Ameryce Południowej. Warto wybrać się tam na wycieczkę i zobaczyć, czym kusi i mieszkańców, i turystów.

Naturalne piękno Paragwaju

W podróży po Ameryce Południowej obowiązkowym punktem zwiedzania powinien być Paragwaj. Kraj ten jest pełen niespodzianek – nigdzie indziej nie spotkamy tak niesamowitych krajobrazów i fascynującej kultury. Naturalne piękno Paragwaju obejmuje zróżnicowane widoki. Są tu zarówno rozległe pustynie, jak i dzikie lasy atlantyckie czy kaskady wodospadów. Ciekawym miejscem jest Gran Chaco, czyli subtropikalna kraina położona w Andach na terytorium Paragwaju, Boliwii i Argentyny. Znajduje się tam Park Narodowy Medanos del Chaco z lasami, zaroślami i sawanną. Żyją tam endemiczne gatunki ptaków, a także pumy, jaguary, pancerniki olbrzymie i pekarczyki czakoańskie.

Z kolei w Reserva Cordillera San Rafael, w południowo-wschodniej części kraju zobaczymy lasy atlantyckie. Park obejmuje 73 tys. hektarów i jest jednym z najbardziej znanych i najważniejszych dla całego środowiska siedlisk na Ziemi. Wśród drzew można podglądać spacerujące kapibary i nibylisy lampasowe.

Wizyta w stolicy

Biura podróży, które mają w swojej ofercie Paragwaj wycieczki, oprowadzają po stolicy kraju, Asuncion. Jest ona centrum kulturalnym, ekonomicznym i gospodarczym. Właściwie niemal każda wycieczka po Paragwaju rozpoczyna się w stolicy, zapewniającej wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Wśród nich wymienić należy:

  • Muzeum Kolonializmu Casa Viola,
  • siedzibę prezydenta i rządu paragwajskiego – Palacio de Los Lopez,
  • Narodowy Panteon Bohaterów, czyli mauzoleum, w którym spoczywają bohaterowie narodowi,
  • Park Carlosa Antonio Lopeza.

Ciudad del Este w Paragwaju

Most Przyjaźni nad rzeką Parana wiedzie w Paragwaju do Ciudad del Este, czyli miasta, w którym znajdziemy między innymi ciekawą w swojej architektonicznej formie katedrę św. Błażeja. Przywodzi ona na myśl biblijną arkę zbudowaną przez Noego. Ciudad del Este jest stolicą stanu Alto Paraná i słynie z wielu ciekawych kontrastów. Warto je poznać samodzielnie. Ciudad del Este znajduje się na styku trzech państw – na granicy paragwajskiej, argentyńskiej i brazylijskiej.

Zapomniane zabytki

W Paragwaju niegdyś znajdowały się misje jezuickie, po których obecnie pozostały już tylko ruiny. Zostały one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo swoich wysokich walorów turystycznych, nie ma tu wielu turystów. Dzięki temu można podziwiać je w spokoju. Mowa tu o obiektach Ruta Jesuitica i Trinitad.

Paragwaj nie jest być może najczęściej i najchętniej odwiedzanym krajem w Ameryce Południowej wśród polskich i w ogóle europejskich turystów, a szkoda. Ma wiele do zaoferowania, a mieszkańcy są niezwykle gościnnym narodem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij