Latanie i wpływ na ciało
Nie każda osoba, może usiąść za sterami samolotu. Wydaje się to abstrakcją, ale zanim ktokolwiek uzyska pozwolenie, na zostanie pilotem musi przejść nie tylko testy związane z umiejętnościami, ale także szereg innych badań dotyczących kondycji fizycznej. Jest to uzasadnione, ponieważ lot samolotem jest w stanie w negatywny sposób oddziaływać na ludzkie ciało.
Tak więc nie tylko pilot jest narażony, na tego typu problemy, ale i pasażerowie, którzy z tym lotów korzystają. Tak, więc zanim usiądziemy w samolocie, powinniśmy być do tego, jak najbardziej przygotowani, pod każdym względem. Należy zaznaczyć, że ciało człowieka jest na swój sposób unikalne, przez co nigdy nie wiadomo, jaki taki lot, na nas wpłynie. Zdarzają się przypadki, gdzie organizm zaczyna reagować negatywnie i wtedy może być bardzo niebezpiecznie, dlatego powinniśmy sami się przekonać, jak zachowuje się nasze ciało, podczas lotu samolotem.
Catering w podróży
Trzeba powiedzieć jasno, że jedzenie spożywane w samolocie, zazwyczaj nie należy do najlepszych, zwłaszcza jeśli lecimy klasą najniższą, gdzie catering jest jedynie na podstawowym poziomie.
Owszem zawsze możemy dopłacić i wtedy faktycznie, jedzenie jest o wiele lepsze, ale dalej nie będzie nam smakować. Powodem jest powietrze w samolocie, powoduje to poważne osłabienie kubków smakowych na języku, przez co zmysł węchu działa nieprawidłowo. W ten sposób odbieramy zupełnie inaczej potrawy i stają się one mniej smaczne, niestety tego typu problem jest bardzo powszechny w samolotach a zaburzenie receptorów smaku, pokazuje nam, jak samolocie działają siły, które ingerują w nasze ludzkie ciało. Może nam się w pełni wydawać, że jedzenie niezależnie od tego, co jemy, że jest przesolone. Dzieje się tak ze względu na to, że słony i słodki smak jest bardziej intensywny, niż inne kubki smakowe i przez to odczuwamy taki smak, a nie inny.
Szybki sen
Gdy zaczynamy podróżować samolotem, to bardzo często podczas takiego przelotu, zaczynamy odczuwać senność, oczy same nam się zamykają. Na pewno wpływ na ten stan rzeczy nie mają siedzenia, nawet jeśli są maksymalnie komfortowe. Problem polega na innym ciśnieniu w kabinie samolotu, przez co krew nie otrzymuje tyle tlenu. To właśnie dlatego oprócz zwykłej senności, możemy odczuwać bóle głowy, zawroty, wymioty, osłabienie czy ogólne otępienie.
Pilot ma szczególnie niekomfortowe zajęcie, ponieważ musi spędzać w jednej pozycji wiele godzin, dlatego osoby muszą być sprawdzone pod tym kątem, aby zapewnić nam turystom podróżującym samolotem maksimum bezpieczeństwa. Otępienie mogłoby poważnie wpłynąć na zachowania pilota, a to z kolei sprawia, że o wiele łatwiej popełnić błąd, który może nas kosztować życie podróżujących ludzi. To właśnie dlatego takie odczucie jest bardzo niebezpieczne, dla wszystkich obecnych w samolocie.
Przebywanie w bezruchu
Oczywiście w momencie, gdy znajdujemy się w samolocie, mamy bardzo ograniczone pole manewru.
Długie siedzenie w jednym miejscu powoduje bezruch, a to z kolei przyczynia się między innymi do zaburzenia krążenia krwi w naszych nogach. Nogi są wtedy o wiele cięższe niż zwykle, co może okazać się bardzo niebezpieczne. Należy w tym wypadku bardzo uważać, ponieważ ostatecznie możemy doprowadzić nawet do poważnego zatoru, zwłaszcza jeśli nasze nogi, nie są przystosowane w żaden sposób, do tego typu podróży. Warto zwrócić uwagę na jakość naszego lotu, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie zobaczyć, jak my reagujemy na podróż maszyną w przestworzach.