Jak grać w paintball

Jak grać w paintball?

Paintball to popularna rozrywka wśród osób, które lubią aktywnie spędzać czas, a przy tym nie mają nic przeciwko rywalizacji i adrenalinie. Zabawa ta popularna jest na wyjazdach integracyjnych, wieczorach kawalerskich czy wśród grup znajomych, którzy interesują się grami strategicznymi. Jak i gdzie zagrać w Polsce w paintball?

Gdzie grać w paintball?

W paintball najlepiej grać na świeżym powietrzu. Są w Polsce miejsca, w których organizowane są specjalne tory przeszkód z barykadami, między drzewami, przypominają one labirynt. Na takie atrakcje można liczyć w Beskidach. Paintball w Istebnej to dobry pomysł na spotkanie przyjaciół, wieczór kawalerski lub wyjazd integracyjny. Można to połączyć z innymi atrakcjami, np. wizytą w parku linowym czy wycieczką rowerową.

Na czym polega paintball?

Paintball to gra drużynowa. Przeważnie dwie ekipy rywalizują między sobą, strzelając z karabinków, w których amunicję stanowią kolorowe kulki. Oczywiście zawodnicy chronieni są przez kombinezony wojskowe i maski na twarz. Wygrywa ten zespół, który wyeliminuje całą grupę przeciwną. Paintball to świetna gra dla osób lubiących komputerowe strzelanki. Na żywo można wdrożyć określone taktyki, strategie, techniki kamuflażu, byle tylko doprowadzić drużynę do zwycięstwa. 

Jak przygotować się do gry w paintball?

Większość niezbędnych rzeczy zapewnia firma, która organizuje grę w paintball, chodzi o kombinezony, maski, rękawiczki i oczywiście karabinki razem ze specjalnymi kulami. Trzeba natomiast zabrać wygodne buty, które pozwolą na bieganie po różnym terenie. Może to być obuwie trekkingowe. Warto pomyśleć też o szaliku lub chustce, które ochronią szyję. Paintball to gra bardzo wymagająca, jeżeli chodzi o kondycję. Trzeba więc wziąć ze sobą wodę lub napoje izotoniczne oraz ubranie na zmianę. Co do odzieży, to lepiej nie wybierać grubych spodni czy bluzek. Chociaż takie mogą lepiej ochronić przed siniakami, obniżą komfort gry, bo spocenie się podczas niej jest nieuniknione.

Przygotowanie do gry w paintball obejmuje także szkolenie. Uczestnicy powinni zostać poinformowani o zasadach. Chodzi np. o to, by podczas gry nie zdejmować maski, by strzelać z określonej odległości, by nie celować do osób, które dostały już kulką i sygnalizują, że schodzą z pola bitwy. Wszyscy gracze muszą wzajemnie zadbać o swoje bezpieczeństwo, to jest konieczne, by nikomu nic się nie stało.

Dla kogo jest paintball?

Paintball to gra dla osób, które lubią mocne wrażenia. Dobrze radzą sobie ci, którzy grają w gry strategiczne na komputerze. Obmyślanie strategii, przyjmowanie określonej taktyki mają duży wpływ na wyeliminowanie przeciwników i zwycięstwo. Paintball wymaga logicznego myślenia, przewidywania, co zrobi drużyna przeciwna, ale i odwagi. Zawsze jest ryzyko, że można oberwać kolorową kulką. Jest to jednak świetna, pełna emocji i adrenaliny zabawa na wieczorach kawalerskich, wyjazdach firmowych i wypadach ze znajomymi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij