Gdzie znajdziemy najpiękniejsze plaże?

Leżenie na plaży w kapeluszu z szerokim rondem i z drinkiem z palemką w ręku to według wielu osób najlepszy i najprzyjemniejszy sposób spędzania wolnego czasu. Można wtedy doskonale wypocząć i zregenerować się, a przy tym nasycić wzrok pięknymi widokami.

Turystyka i urlop nad morzem

Spędzanie urlopu nad morzem to jedna z wielu wersji ciekawych form spędzania czasu. Morza od lat zachwycają nas swoim ogromem, efektami dźwiękowymi rozbijania się fal, czystością i przejrzystością, fauną i florą którą tam można spotkać.

Wypoczynek nad morzem zalicza się do biernych, jednak i tam można posmakować aktywności fizycznej, choćby pływając czy uprawiając sporty wodne wymagające żelaznej kondycji. Wieczorami obserwowanie zachodzącego słońca nad falami oceanu czy morza to jedno z najpiękniejszych doświadczeń, na jakie możemy sobie pozwolić będąc nad morzem.

Jak wybrać dobry urlop nad morzem?

Aby urlop nad morzem mógł być udany, musimy ustalić, jakich rzeczy absolutnie nie znosimy podczas pobytu na plaży. Wiele osób twierdzi, że najgorsze, co może nas spotkać na wielu polskich plażach to tłumy turystów, a co się z nimi wiąże – zanieczyszczone plaże.

Niestety, w Polsce plaże przez wielu uznawane są za rejony niczyje, a w związku z tym – nie trzeba na nich zachowywać czystości. Wybierając się na urlop nad morzem sprawdźmy rankingi najczystszych i najlepiej utrzymanych plaż. Dzięki temu unikniemy rozczarowania związanego z wypoczynkiem wśród potłuczonych butelek lub niedopałków papierosów.

Najczystsze plaże w Polsce

W Polsce najczystsze plaże mogą otrzymać Błękitną Flagę, czyli specjalne wyróżnienie. Wśród gdańskich plaż za najczystsze uznawane są między innymi: Jelitkowo, Stogi, Pomorskie, Sobieszewo. W zachodniopomorskim: Dziwnów i Dziwnówek, ale także Kołobrzeg czy Pobierowo.

Tam możemy swobodnie rezerwować swój pobyt i będziemy mieli pewność, że nie zaskoczą nas żadne niespodzianki, gdy będziemy chcieli wypocząć na czystej plaży w bezpiecznym i czystym kąpielisku. Bardzo istotne jest zorientowanie się, na których plażach w Polsce możemy przebywać swobodnie.

Często okazuje się bowiem, że gdy uda nam się zarezerwować nad morzem bardzo tani nocleg, okazuje się, że jest on tak tani głównie ze względu na to, że nikt tam nie chce przyjeżdżać!

Najczystsze plaże w Europie

Europa jest dla Polaków miejscem częstych wojaży. Znajdziemy w niej przepiękne śródziemnomorskie kraje, w których aż chce się wypoczywać, ale nie chce się wracać z nich do rzeczywistości.

Europejskie plaże są o wiele lepiej utrzymane od polskich, ponadto w krajach śródziemnomorskich mamy dostęp do krystalicznie czystych mórz o wspaniałym błękitnym zabarwieniu. To tam możemy wypoczywać w otoczeniu najczystszych wód, na piasku lub plaży kamienistej.

Hiszpania jest jednym z miejsc, w którym większość plaż ma znakomitą opinię co do czystości. Warto się wybrać do Andaluzji, która jest wspaniałym regionem turystycznym, bo lat trwa w niej do listopada, a zimy są bardzo łagodne.

Oprócz Hiszpanii w Europie godne polecenia plaże znajdziemy również we Włoszech czy w Grecji. Co ciekawe, Anglia, choć słynie z niezbyt przyjemnej pogody, ma bardzo wysokiej jakości kąpieliska strzeżone, na których zaskoczyć nas może jakość wody i czystość piasku na plażach.

Również Portugalia i Rumunia to miejsca w Europie, które warto obrać na miejsce swojego letniego wypoczynku, gdyż plaże tam są naprawdę zachwycające. Zdecydowanym faworytem tego zestawienia jest jednak Cypr i Chorwacja, gdzie znajdziemy najczystsze w Europie plaże pokryte żwirem lub delikatnym złotym piaskiem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij