BlaBlaCar – transport na miarę dzisiejszych czasów

Podróżowanie po Polsce samochodem osobowym jest chyba najwygodniejszą formą transportu. Nie zawsze jednak mamy możliwość, by jechać gdzieś własnym autem, a zdarza się też, że przejazd jednej osoby autem na drugi koniec Polski może się okazać nieopłacalny. To właśnie takim kłopotom zawdzięczamy powstanie wyjątkowej platformy BlaBlaCar!

Co to jest BlaBlaCar?

BlaBlaCar to po prostu platforma internetowa zrzeszająca osoby, które od czasu do czasu wybierają się w podróż własnym autem osobowym, a mają kilka miejsc wolnych. Na platformie tej mogą oni zaproponować podwózkę w dane miejsce w Polsce obcym osobom, które dzięki temu zyskują wygodny przejazd autem osobowym za symboliczną kwotę.

BlaBlaCar to nie jest sposób zarabiania na podwożeniu innych osób, lecz sposób na to, by połączyć potrzeby kierowców i pasażerów oferując obu stronom to, co potrzebne w podróżowaniu.

Co zyskuje kierowca?

Gdy jeździmy dość często własnym samochodem w różne miejsca Polski (a czasem nawet za granicę), wówczas tak naprawdę sami ponosimy całkowite koszty eksploatacji auta, czyli głównie paliwo. Jest to wyjątkowo niekorzystne, ponieważ czasem taka podróż może nas kosztować kilkaset złotych!

Jeśli jednak przedsiębiorczy kierowca zdecyduje się przygarnąć do samochodu kilka osób, które w podobnym czasie wybierają się w tę samą trasę, wtedy osoby te zapłacą za przejazd symboliczną kwotę i przez to wydatki związane z podróżą nie będą już tak przykre – można powiedzieć, że się zwrócą.

Co zyskuje pasażer?

Jako pasażerowie jeżdżący często do różnych polskich miast, a nie mający własnego samochodu, musimy korzystać z różnych środków transportu – pociągów, busów itp. Koszty podróżowania są wtedy znaczne, a i podróż nie należy do zbyt komfortowych.

Umawiając się z kierowcą BlaBlaCar na podwózkę masz możliwość, że kierowca odbierze Cię z wyznaczonego punktu, na przykład spod domu i podrzuci bezpośrednio w miejsce Twojej destynacji. Za taką przysługę zapłacisz na przykład 2/3 kosztu biletu na pociąg czy autobus. Im więcej osób w BlaBlaCarze – tym niższe koszty podróży dla poszczególnych pasażerów!

Turystyka i urlop z BlaBlaCar

Podróżowanie z BlaBlaCar to nie tylko dobry sposób na dostawanie się z punktu A do punktu B w okazyjnej cenie i komfortowych warunkach. To także specyficzny sposób podróżowania niczym autostopem!

BlaBLaCar jest jednak o wiele wygodniejszy, ponieważ nie musimy machać rękami na ulicy, a jedynie zgłosić się do kierowcy przez internet o chęci zabrania się z nim. Poza tym – mamy o kierowcy minimalne dane, przez co jazda w ten sposób jest nieco bezpieczniejsza.

Wyjazd na urlop z BlaBlaCarem to fantastyczny pomysł dla młodych, aktywnych osób spragnionych przygód. Podróżując w ten sposób można poznać wielu nowych ludzi, stąd zresztą nazwa tej inicjatywy – BlaBla jako rozgadany transport osobowy, podczas którego jazda mija o wiele szybciej i przyjemniej.

Rejestracja na stronie BlaBlaCar

Zarejestrować się na stronie BlaBlaCar trzeba, aby stać się wiarygodnym pasażerem lub kierowcą i móc korzystać z tej platformy. Rejestracja jest całkowicie darmowa, co jest kolejnym punktem przemawiającym za korzystaniem z tego typu podróżowania. Wiele osób nie jest przekonanych do jeżdżenia z obcymi osobami – ale tylko do pierwszej podróży.

Z czasem łatwo się przekonujemy, że w ten sposób jeździć jest o wiele wygodniej, szybciej i taniej. Jest to fantastyczna inicjatywa, dzięki której tysiące podróżujących po Polsce osób mogło zawrzeć ciekawe znajomości i przeżyć fajne przygody związane z podróżowaniem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij