10 powodów, dla których warto wykupić Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji

10 powodów, dla których warto wykupić Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji

Myślami już jesteś na wakacjach, ale boisz się kupić bilety i zrobić rezerwację, bo nigdy nie wiadomo, co się wydarzy? Prawda! Bądźmy całkowicie szczerzy – nie wszystko da się przewidzieć i nie wszystko zależy od nas, nawet jeśli jesteśmy najlepszymi organizatorami na świecie.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji jest tak samo ważne, jak inne ubezpieczenia w podróży. Oto dziesięć najbardziej typowych sytuacji, w których polisy turystyczne uratują nasze finanse, dobry humor, motywację, a czasem nawet dobre relacje z partnerem. Uczucie rozczarowania z powodu odwołanego wyjazdu marzeń należy do częstych przyczyn rodzinnych kłótni i może mieć naprawdę poważne konsekwencje. Po co więc ryzykować? Zwłaszcza, że może być wiele uzasadnionych powodów anulowania wyjazdu.

  1. A skoro już o konfliktach rodzinnych mowa, to niestety zdarza się i tak, że pary, które planowały wspólny wyjazd latami, decydują się na rozstanie i zamiast na plaży, spotkają się w sądzie na sali rozpraw. Otrzymanie przez ubezpieczonego, lub współuczestnika podróży wezwania lub informacji o postępowaniu rozwodowym może być powodem zwrotu kosztów wyjazdów. Pod warunkiem, że ma się ubezpieczenie.

  2. A co w sytuacji, kiedy tracimy pracę? Rynek jest tak dynamiczny, że utrata pracy zazwyczaj wychodzi wszystkim na dobre. Mobilizujemy się – czasem dopiero postawieni pod ścianą, mamy odwagę, by zrealizować dawno już gotowe plany o zmianie zawodu, firmy albo miejsca zamieszkania. Zanim to jednak nastąpi, jesteśmy zdezorientowani i czujemy się zagubieni. Zaczynamy liczyć każdy grosz, martwiąc się, czy pieniędzy wystarczy do „pierwszego”. W takim nastroju trudno myśleć o drinkach z palemką serwowanych na plaży wśród rozbawionych turystów narzekających na krótki urlop. Zdecydowanie lepiej odwołać wyjazd, uporządkować sprawy zawodowe i dopiero później ze spokojną głową pojechać na zasłużone wakacje. Taki komfort daje Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji.
  3. Powodem przesunięcia wyjazdu może być też dokładnie odwrotna sytuacja. Wyobraźmy sobie, że staraliśmy się o pracę od wielu miesięcy, aplikując, gdzie się tylko da i wreszcie otrzymujemy propozycję nie do odrzucenia, by zacząć nowy zawodowy rozdział dokładnie w dniu wyjazdu na wakacje. W długoterminowej perspektywie wybór wydaje się oczywisty, ale bez ubezpieczenia żal straconych pieniędzy i wypoczynku.

  4. Atak terrorystyczny – lista krajów, którym grozi atak terrorystyczny, rozszerza się z roku na rok. Taka informacja zestawiona z przejmującymi zdjęciami pokazywanymi w telewizyjnych newsach można nas skutecznie zniechęcić do wyjazdu. Nie ma co upierać się przy wyjeździe, a potem drżeć ze strachu przed wyjściem z hotelu. Lepiej zrezygnować i otrzymać zwrot kosztów.

  5. Śmierć ubezpieczonego lub współuczestnika podróży – tego nie trzeba nawet komentować. Choć oczywiście pieniądze nie mają wówczas żadnego znaczenia, to jednak różnie w życiu bywa i czasem właśnie w takich najbardziej dramatycznych przypadkach zwrot poniesionych kosztów wyjazdu może być istotny.

  6. Równie przykre są nagłe zachorowania, nieszczęśliwy wypadek ubezpieczonego, współuczestnika podróży lub osób im bliskich czy następstwa choroby przewlekłej u ubezpieczonego, czy współuczestnika podróży. Trudno sobie wyobrazić np. wyjazd nad ocean  z zapaleniem płuc, nurkowanie z przewlekłą grypą albo wspinaczkę górską z nagłym atakiem alergii. Tak samo wyjazd na wakacje, z partnerem, który miał wypadek, albo nagle zachorował i wymaga opieki, wydaje się kuriozalny. W takim momencie nie zastanawiamy się nad wakacjami, tylko przejęci jesteśmy bliskimi i rezygnujemy z wyjazdu – samo życie.

  7. Bezdyskusyjnym powodem są też komplikacje związane z ciążą lub wyznaczenie daty porodu osoby ubezpieczonej, lub współuczestniczce podróży, pod warunkiem, że data narodzin nie była znana w momencie zawarcia umowy podróży. To naturalne, że w pierwszej fazie ciąży ponosi nas euforia i sądzimy, że damy radę pracować i podróżować do ostatniego dnia. Potem jednak okazuje się, że zmęczenie i gorsze samopoczucie biorą górę. W obliczu nadchodzących wydatków, związanych z powiększeniem rodziny, nie ma co tracić ani złotówki na anulację wyjazdu. Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji pozwoli łatwo zamienić wakacje w górach na górski wózek dziecięcy.

  8. Plany wyjazdowe pokrzyżować może też kradzież dokumentów niezbędnych podczas podróży, np. paszportu z wizą uprawniającą do wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych.

  9. Do anulacji podróży może uprawniać nas również szkoda w mieniu ubezpieczonego, osoby mu bliskiej lub współuczestnika podróży, powstała w wyniku zdarzeń losowych bądź kradzieży z włamaniem.

  10. Na tym wykaz powodów się nie kończy. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji to ochrona przed stratą finansową na wypadek wielu innych wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie, np. otrzymanie wezwania do sądu czy wyznaczenie egzaminu poprawkowego, a nawet choroby psa.

Nie trzeba czytać całej listy, by uświadomić sobie, że czasami coś pokrzyżuje nasze plany. Dzięki Kosztom Rezygnacji można anulować wyjazd albo przerwać go w trakcie, odzyskując niewykorzystane pieniądze.

Planując wakacje, a zwłaszcza samodzielne podróże, najlepiej kupić od razu szerszą ochronę w ramach ubezpieczenia turystycznego. Może ono objąć m.in. koszty leczenia za granicą, utraconego bagażu albo skradzionego aparatu fotograficznego. Bądźmy ostrożni i przewidujący. Zwłaszcza, że ubezpieczenia na podróż przez Internet są niedrogie i łatwe do sfinalizowania. Co więcej, ubezpieczenia turystyczne online często mają szerszy i bardziej atrakcyjny zakres od tych tradycyjnych. Ubezpieczyciel nie ponosi wysokich kosztów operacyjnych, więc może obniżyć cenę polisy lub zaproponować dodatkowe świadczenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij