Zarezerwuj tanie apartamenty – Warszawa stolicą jesieni!

Zarezerwuj tanie apartamenty – Warszawa stolicą jesieni!

W te wakacje stolica ukazała Ci swoje imprezowe oblicze? Masz już odhaczone wszystkie muzea i atrakcje, które trzeba zobaczyć w Warszawie? Z nadejściem jesieni pora poznać bardziej refleksyjną i klimatyczną stronę tego wielkiego, zabieganego miasta. Zarezerwuj tanie noclegi – Warszawa już czeka z najpiękniejszymi miejscami, które prezentują się jeszcze urokliwiej w jesiennej odsłonie.

Po wakacjach warto jeszcze na moment zatrzymać się i pokontemplować piękno natury, która powoli zapada w sen zimowy. Dlaczego by nie spróbować odszukać ślady prawdziwej, złotej, polskiej jesieni w Warszawie? Każda okazja jest dobra, aby odwiedzić stolicę – w końcu tu zawsze znajdzie się coś wartego zobaczenia. Sun & Snow zachęca do odwiedzin stolicy o tej nietypowej porze roku i prezentuje dwa magiczne miejsca na mapie Warszawy.

Park Rzeźby w Królikarni

Po zarezerwowaniu noclegu nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć w długą włóczęgę po jesiennej stolicy. Warto zacząć od miejsca, gdzie najłatwiej można się zrelaksować w wielkim mieście – chodzi oczywiście o parki i ogrody. Najpopularniejsze parki w Warszawie – Łazienki i park Wilanowski – cieszą się olbrzymim zainteresowaniem nawet jesienią, dlatego dobrym wyjściem jest znalezienie mniej obleganego terenu zielonego.

Park Rzeźby w Królikarni, położony blisko centrum, między Mokotowem a Wierzbnem, jest nie tylko przepięknym miejscem spacerowym, ale i jedną z siedzib Muzeum Narodowego. W klasycystycznym pałacu mieści się Muzeum Rzeźby Xawerego Dunikowskiego, gdzie można podziwiać dzieła wybitnego rzeźbiarza. W samym parku, w plenerze, również kryją się znane i cenne obiekty – jak choćby uwielbiany przez warszawiaków pomnik psa.

Do parku w Królikarni warto zajrzeć zwłaszcza w październiku. W ramach festiwalu Warszawska Jesień odbędzie się tu bowiem część koncertów muzyki klasycznej. Trudno o bardziej klimatyczne otoczenie…

krolikarnia

Cmentarz Żydowski na Woli

Lwów ma cmentarz Łyczakowski, Wilno – Rossę, a Warszawa, oprócz słynnych Powązek – jeden z największych cmentarzy żydowskich na świecie. Miłośnicy klimatycznych spacerów po starych nekropoliach zachwycą się zabytkowymi macewami i imponującymi grobowcami, między którymi rosną stare, pokryte bluszczem drzewa. Warto spędzić tam trochę czasu, aby odnaleźć pośród setek nagrobków te najpiękniejsze – np. Wilhelma i Ewy Landau lub Henryka Sztande.

cmentarz_zydowski

By bez problemu dotrzeć do wspomnianych miejsc, z przyjemnością odkrywać nowe zakątki oraz spędzić parę dni w zachwycającym otoczeniu kamienic Starego Miasta, wejdź na stronę Sun & Snow i zarezerwuj noclegi. Warszawa najlepiej wygląda z okien apartamentu na al. Solidarnościbliskość najważniejszych obiektów i atrakcji w stolicy sprawia, że Twój pobyt upłynie pod znakiem rozrywki i relaksu. Zobacz, jakie jeszcze niecodzienne atrakcje oferuje Ci Warszawa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij