Zarezerwuj tanie apartamenty – Warszawa stolicą jesieni!

W te wakacje stolica ukazała Ci swoje imprezowe oblicze? Masz już odhaczone wszystkie muzea i atrakcje, które trzeba zobaczyć w Warszawie? Z nadejściem jesieni pora poznać bardziej refleksyjną i klimatyczną stronę tego wielkiego, zabieganego miasta. Zarezerwuj tanie noclegi – Warszawa już czeka z najpiękniejszymi miejscami, które prezentują się jeszcze urokliwiej w jesiennej odsłonie.

Po wakacjach warto jeszcze na moment zatrzymać się i pokontemplować piękno natury, która powoli zapada w sen zimowy. Dlaczego by nie spróbować odszukać ślady prawdziwej, złotej, polskiej jesieni w Warszawie? Każda okazja jest dobra, aby odwiedzić stolicę – w końcu tu zawsze znajdzie się coś wartego zobaczenia. Sun & Snow zachęca do odwiedzin stolicy o tej nietypowej porze roku i prezentuje dwa magiczne miejsca na mapie Warszawy.

Park Rzeźby w Królikarni

Po zarezerwowaniu noclegu nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć w długą włóczęgę po jesiennej stolicy. Warto zacząć od miejsca, gdzie najłatwiej można się zrelaksować w wielkim mieście – chodzi oczywiście o parki i ogrody. Najpopularniejsze parki w Warszawie – Łazienki i park Wilanowski – cieszą się olbrzymim zainteresowaniem nawet jesienią, dlatego dobrym wyjściem jest znalezienie mniej obleganego terenu zielonego.

Park Rzeźby w Królikarni, położony blisko centrum, między Mokotowem a Wierzbnem, jest nie tylko przepięknym miejscem spacerowym, ale i jedną z siedzib Muzeum Narodowego. W klasycystycznym pałacu mieści się Muzeum Rzeźby Xawerego Dunikowskiego, gdzie można podziwiać dzieła wybitnego rzeźbiarza. W samym parku, w plenerze, również kryją się znane i cenne obiekty – jak choćby uwielbiany przez warszawiaków pomnik psa.

Do parku w Królikarni warto zajrzeć zwłaszcza w październiku. W ramach festiwalu Warszawska Jesień odbędzie się tu bowiem część koncertów muzyki klasycznej. Trudno o bardziej klimatyczne otoczenie…

krolikarnia

Cmentarz Żydowski na Woli

Lwów ma cmentarz Łyczakowski, Wilno – Rossę, a Warszawa, oprócz słynnych Powązek – jeden z największych cmentarzy żydowskich na świecie. Miłośnicy klimatycznych spacerów po starych nekropoliach zachwycą się zabytkowymi macewami i imponującymi grobowcami, między którymi rosną stare, pokryte bluszczem drzewa. Warto spędzić tam trochę czasu, aby odnaleźć pośród setek nagrobków te najpiękniejsze – np. Wilhelma i Ewy Landau lub Henryka Sztande.

cmentarz_zydowski

By bez problemu dotrzeć do wspomnianych miejsc, z przyjemnością odkrywać nowe zakątki oraz spędzić parę dni w zachwycającym otoczeniu kamienic Starego Miasta, wejdź na stronę Sun & Snow i zarezerwuj noclegi. Warszawa najlepiej wygląda z okien apartamentu na al. Solidarnościbliskość najważniejszych obiektów i atrakcji w stolicy sprawia, że Twój pobyt upłynie pod znakiem rozrywki i relaksu. Zobacz, jakie jeszcze niecodzienne atrakcje oferuje Ci Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ