Wycieczka z górami w tle

W obecnych czasach ludzie doceniają podróże, zwłaszcza jeśli wybieramy najbardziej odległe zakątki świata. W takim mniemaniu wycieczka w odległe tereny zawsze wzbudza ludzką ciekawość, nie inaczej jest w przypadku podróży, które mają, za zadanie pokazać nam jak dzisiaj wyglądają takie tereny.

Jeśli wybieramy się na skuteczny trekking, to powinniśmy mimo wszystko odwiedzić Mont Blanc najwyższy szczyt znajdujący się w Europie mający 4810 metrów nad poziomem morza, który jest naprawdę imponujący także pod względem wizualnym. Zobaczenie tego szczytu z bliska to wielkie przeżycie, a jednocześnie ważna przygoda, którą mamy okazję przeżyć. Warto zauważyć, że trasa do trekingu ma aż 160 kilometrów długości, przez co przechodzi przez trzy najważniejsze kraje alpejskie Francję, Włochy i Szwajcarię. Trzeba przyznać, że pod wieloma względami, tak długi odcinek robi wrażenie, zwłaszcza że jest on podzielony na kilka mniejszych tras, dzięki czemu możemy się tam swobodnie poruszać.

Trudy wycieczki

Tego typu wycieczki zawsze wzbudzają zachwyt, zwłaszcza jeśli jesteśmy w stanie oglądać potężne szczyty lodowców, które są w większości widocznie dla turystów. Oczywiście tego typu trasę, nie sposób przejść w jeden dzień prawidłowo turyści na zaliczenie całej drogi mają około 11 dni, ale wiele zależy od panujących na górze warunków pogodowych, Jeśli są niekorzystne, to z pewnością cała trasa potrwa o wiele dłużej.

Wiele tez zależy od kondycji turystów, ponieważ ścieżka jest naprawdę wymagająca i przygotowanie kondycyjne jest bardzo ważne. Jeśli jesteśmy ciągle w ruchu, to wtedy o wiele łatwiej jest pokonać trasę, która potrafi zmęczyć.

Nie jest tak łatwo

Na samym początku zaraz po przejściu stacji kolejki, znajdującej się blisko miejscowości Les Houches, turyści mają do pokonania przełęcz Col de la Voza. Zaleca się, aby osoby podejmujące tego typu trasę, wzięły ze sobą nieco lżejsze plecaki, ponieważ w ten sposób o wiele łatwiej można pokonać wspomnianą przełęcz. Oczywiście turyści sami mają do wyboru rodzaj trasy, dla tych bardziej spragnionych przygód zaleca się trudniejszy wariant tej samej trasy.

W ten sposób turyści zobaczą niemal z bliska lodowiec Bionnassey oraz będą mieli okazję zdobyć Col de Tricot posiadający wysokość 2120 metrów nad poziomem morza. Współczesna turystyka alpejska dotycząca tego miejsca jest niezwykle imponująca, ponieważ dzisiaj w tego typu ośrodkach znajdujących się na całej trasie, turyści znajdą wiele dodatkowych ułatwień, które pozwolą na zdobywanie okolicznych szczytów i przełęczy. W ten sposób jesteśmy w stanie odkryć urok Alp, który był wcześniej nieznany. Oczywiście osoby korzystające z łatwiejszej ścieżki nie muszą się za to winić, Alpy to naprawdę potężne i trudne do zdobycia góry, dlatego tylko nieliczne osoby będą w stanie podołać temu zadaniu.

Wędrówka do mety

Oczywiście jakby nie patrzeć turyści najczęściej sami rezygnują po dwóch dniach większego wysiłku. Tylko nieliczne grupy zwiedzających są w stanie iść dalej. Najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu tego typu wyprawy jest logistyka, czyli umiejętne planowanie oraz organizacja posiłków, które są bardzo potrzebne, zwłaszcza na trasie, gdzie woda jest wręcz obowiązkowa. Najlepiej starać się dopasować odpowiednią wagę plecaka w taki sposób, aby znajdowały się tam tylko i wyłącznie potrzebne rzeczy.

Najważniejsza jest, systematyczność ruchu na samej trasie w ten sposób istnieje większa szansa, że uda nam się szczęśliwie dotrzeć do mety, bez żadnych nieprzyjemnych incydentów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij