Profesjonalny rower - jakie marki brać pod uwagę?

Profesjonalny rower – jakie marki brać pod uwagę?

Obecnie branża rowerowa rozwija się w zaskakującym tempie. Jest zapewne dlatego, że przez kilka ostatnich lat sprzedaż rowerów stale rośnie. Wynika to z faktu, że nasz komfort życia w odniesieniu do ogółu społeczeństwa poprawia się, możemy już sobie pozwolić na pewne luksusy, które jeszcze dekadę temu były niedostępne. I tu pewnie wiele osób popuka się w głowę, biorąc pod uwagę, że to, co piszę, dotyczy rowerów.

Przecież rowerami ludzie jeżdżą od niemal dwustu lat i to właśnie często ci, których nie stać na zakup samochodu. I właśnie tu pojawia się pewne moje zastrzeżenie, rynek rowerowy rozrasta się, ponieważ ludzie w ogromnej liczbie przypadków przestali traktować rower jako tani środek lokomocji, a zaczęli jako świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu i to najczęściej z rodziną lub w gronie przyjaciół, pośród natury.

A skoro chcemy cieszyć się wycieczkami rowerowymi z rodziną, no to potrzeba też kilku rowerów, wiele osób ma dziś dwa rowery, jeden do wspomnianych wypadów do lasu, drugi do szybkiego przemieszczania się po zakorkowanych miastach. I coraz częściej przykładamy uwagę do jakości, marki, klasy osprzętu kupowanego roweru, spychając nawet jego cenę na dalszy plan. To właśnie powoduje rosnącą sprzedaż rowerów, która z kolei napędza powstawanie nowych modeli i rozwijanie branży.

Jaką markę wybrać?

No więc chcemy kupić rower, dla uproszczenia, niech to będzie rower górski. Mamy grupę przyjaciół, która co jakiś czas wybiera się na wspólne wycieczki po okolicznych lasach. Wszyscy mają dobre i w miarę nowe rowery, więc chcąc do nich dołączyć, wypadałoby jakoś specjalnie nie odstawać sprzętowo. Jaką markę wybrać ?

Wybór jest dziś ogromny. Jeżeli nie chcecie rozważać po kolei każdego roweru każdego producenta, bo szkoda Wam na to czasu, warto zrobić wstępną selekcję. Wybierzmy jakąś opcję, np. chcemy wspierać polski kapitał. I tu już ograniczamy wybór do kilku producentów. Jeżeli chcemy kupić dobrej klasy rower górski, w zasadzie warto wziąć rowery Romet, Kross i Zasada Rowery pod uwagę. Jest to trzech największych polskich producentów rowerów.

Tradycja i nowoczesność

Rowery Romet produkowane są od 1949 r. Mamy tu więc bardzo bogatą historię oraz naprawdę zaawansowane technologicznie współczesne modele, które z pewnością zaspokoją najbardziej wybrednych rowerzystów. Dla porównania największy konkurent, czyli Kross istnieje na rynku od 27 lat.

Obecnie w segmencie rowerów górskich, ale również w innych, mamy do czynienia z ogromnym postępem technologicznym. Ultralekkie karbonowe ramy, rowery typu hardtail, full suspension, amortyzatory ze sprężynami powietrznymi oraz niezwykle precyzyjny nawet w trudnych terenowych warunkach osprzęt napędowy.

A co mówią liczby?

Chyba każdy z nieco starszych czytelników kojarzy z dzieciństwa rowery Romet, chociażby przez takie modele jak: Wigry 3, Jubilat, Zenit, Konsul, Gazela, Kometa, Wagant, Passat, Meteor, Orkan, Jaguar, Huragan, Universal, Reksio, Flaming… co ciekawe wiele z tych modeli produkowanych jest również dziś, do swoich pierwowzorów nawiązują nazwą, ale i stylem oraz ogólną koncepcją, technologicznie to już jednak zupełnie inny świat. Sprawia to jednak, że rowery Romet są najbardziej rozpoznawalne.

W roku 2016 Romet został liderem ze względu na spontaniczną rozpoznawalność marki swoich produktów – 36,2%, co jest wynikiem dwukrotnie lepszym od zajmującego trzecią pozycję w tym zestawieniu Krossa z wynikiem – 18,1%. Obaj producenci stanęli natomiast ex aequo na najwyższym stopniu podium, jeżeli chodzi o sprzedaż rowerów w 2016 r. Zarówno rowery Romet, jak i Kross osiągnęły wynik – 10,6%.

Podsumowanie

Ostateczną decyzję, którą markę wybrać, oczywiście każdy, kto postanowi w nowy sezon wjechać nowym rowerem, będzie musiał podjąć sam. Obecnie każdy producent ma wysokiej klasy profesjonalne rowery i wybór naprawdę nie jest łatwy. Mam nadzieję, że w najmniejszym choćby stopniu ten artykuł pomoże Wam podjąć właściwą decyzję i będziecie mogli cieszyć się z pokonywania setek lub nawet tysięcy kilometrów rocznie na swoim nowym dającym nieograniczone wręcz możliwości rowerze. Tego Wam i sobie życzę w nadchodzącym Nowym Roku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij