Irlandia jak z obrazka

Na pewno nietypowe miejsca turystyczne, mogą nas pod wieloma względami zaskoczyć. Istnieją na świecie takie zakątki, które w Polsce kojarzą nam się jedynie z kilkoma charakterystycznymi elementami czy świętami.

Jednym z takich miejsc bezapelacyjnie jest Irlandia, która mimo wszystko zawsze jest kojarzona z piwem Świętym Patrykiem lub typowym symbolem szczęścia takim, jakim jest koniczyna. Oczywiście są to tylko niewielkie symbole bardzo rozpoznawalne i często spotykane w codziennym życiu, ale niewiele nam to mówi o samych mieszkańcach takiej wspaniałej wyspy jak Irlandia.

Wakacje inne niż wszystkie

Trzeba przyznać, że podróż do takiego miejsca, może być naprawdę dobrym pomysłem na udane wakacje. Trzeba powiedzieć jasno, że tego typu miejsca, nie różnią się szczególnie mocno od siebie.

W praktyce trzeba zauważyć, że sama Irlandia to takie połączenie między dawną historią a nowoczesnością, która jest jednocześnie wyznacznikiem tego miejsca. Tak naprawdę oba style architektoniczne przenikają się wzajemnie, przez co w wielu przypadkach Irlandia posiada silne przywiązanie do tradycji, a także nowocześniejsze budynki znajdujące się w bardziej zurbanizowanej strefie. Oczywiście oprócz bardziej nowoczesnych technologii, jesteśmy w stanie dostrzec małe kamienne kryte strzechą białe domy, które doskonale kontrastują z rozwojem technologicznym, co jest zauważalne zwłaszcza w Dublinie. Osoby znajdujące się na takim terenie dostrzegą z daleka pasące się owcy na zielonych pastwiskach, a wokół nich przebiega bardzo nowoczesna autostrada, co sprawia, że osoby zwiedzające Dublin czy też inne mniejsze miejscowości, mogą poczuć się nieco zaskoczeni takim połączeniem. Tak w skrócie prezentuje się Irlandia, do której chętnie wyjeżdżają dzisiaj Polacy w celach zarobkowych.

Minimalizm jest piękny

Wiele mniejszych domów, budzi podziw, ponieważ są one zbudowane z kamieni łącznie z murkami i co najważniejsze nie posiadają one żadnej zaprawy, a mimo to wyglądają bardzo solidnie. Irlandia przy takim zestawieniu wygląda jak zawieszona w czasie, wokół, gdy większość innych dziedzin przemysłu technologicznego rozwija się, są miejsca, gdzie przywiązanie do tradycji wygrywa z nowoczesnym postępem.

Warto zauważyć, że w okolicznych wioskach można swobodnie wypocząć, jest to szczególnie dobre rozwiązanie, po zwiedzaniu, ponieważ w tym miejscu nie uświadczymy głośnych samochodów i innych cudów techniki. Miejsca te są względnie spokojne, dzięki czemu wycieczka do Irlandii, pomoże nam odpocząć od codziennych obowiązków.

Irlandia rządzi się własnymi prawami

Jeśli chodzi o obiekty turystyczne, to tego typu miejsca posiadają bardzo słabą reklamę. Nawet w przewodnikach nie jesteśmy w stanie znaleźć większości informacji o najważniejszych zabytkach okolic Irlandii.

Słaba promocja turystyczna i komercyjna sprawia, że trzeba samemu szukać wielu ciekawych kościołów sakralnych, monumentów i innych obiektów, które są z powodzeniem rozsiane po całej zachodniej stronie wyspy. Bardzo ważnymi miejscami do zwiedzania są plaże oraz inne ciekawe obiekty architektury, które turyści mogą zobaczyć pod warunkiem, że wybiorą się w podróż pieszo albo rowerem, ponieważ samochodem nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wielu ważnych miejsc. Oczywiście większość wspomnianych obiektów, znajduje się daleko od głównej drogi, dlatego, warto zabrać ze sobą wodę oraz inny prowiant, ponieważ podróż jest dość długa, zwłaszcza jeśli turyści chcą zobaczyć najważniejsze zabytki. Wakacje w Irlandii, to bardzo dobry pomysł na udany urlop, wybierając takie rozwiązanie, jesteśmy w stanie wiele na tym zyskać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij