Cechu i zastosowanie roweru spinningowego

Cechu i zastosowanie roweru spinningowego

Jeżdżenie rowerem to dla wielu z nas prawdziwa przyjemność, z którą chcemy mieć jak najczęstszą styczność. Z tego względu bardzo cieszy nasz już wiosna, kiedy to możemy zacząć sezon rowerowy. Ale nie zawsze musi tak być. Jeśli posiadamy rower spinningowy bądź korzystamy z takiego w siłowni, to jazda rowerem może występować przez cały rok.

Okazuje się, że taka forma aktywności fizycznej bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. A sport „spinning” zyskał na popularności również w naszym kraju. Jego uprawianie odbywa się na bazie roweru stacjonarnego, który idealnie sprawdza się do ćwiczeń typu „cardio”. Nie zajmuje dużo miejsca, a przeznaczony jest dla osób w każdym wieku i stopni zaawansowania.

Czym jest spinning?

Czym jest spinning i rower spinningowy?

Coraz więcej siłowni decyduje się na takie wyposażenie w rower spinningowe. Dostrzegają, że dzięki temu udaje się im dotrzeć do jeszcze większego grona klientów. Mogą również pochwalić się, że ich siłownia prze do przodu, umożliwiając uprawianie nowych dziedzin sportu. Zapewne właściciele siłowni w takim momencie chcą uświadomić swoim klientom, jakie korzyści zapewnia spinning. I takie szkolenie jeszcze sprawia, że chętnie osoby nowe i stałe decydują się na ten sport.

Sport ten pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i wynika z kolarstwa spinningowego. Natomiast spinning uwzględnia jazdę w miejscu. Czym różni się od innych rowerów stacjonarnych? Jest o wiele bardziej stabilniejszy, co także wynika z jego większej wagi. Dzięki temu jest możliwość wykonywania na nim ćwiczeń, gdy stoimy na pedałach. Taka konstrukcja roweru spinningowego pozwala na jego bezpieczne użytkowania przez osoby dorosłe i młode.

Znajduje się w nim system napędowy i koło zamachowe. Siodełko jest wąskie, a rower jest przystosowany do szybkiego pedałowania. Pojawia się w nim jeszcze specjalna blokada, gdy przestaje się pedałować. To sprawia, że pedały nie stanowią dla nas zagrożenia, gdy w pewnym momencie przestaniemy pedałować.

Technologia w rowerach spinningowych

Rower spinningowy - zalety i technologia

Okazuje się, że producenci rowerów spinningowych poszli o krok dalej. Stworzyli w nich funkcję HRC, czyli system umożliwiający na monitorowanie pracy serca. To sprawia, że udaje się wyznaczyć odpowiednie limity tętna. Przydaje się do tego jeszcze specjalny pas telemetryczny, który można założyć na nadgarstek bądź na klatkę piersiową.

Taki rower może pojawiać jeszcze specjalny wyświetlacz i ukazywać nam różne opcje. Na jego zakup możemy zdecydować się przez cały czas. Dzięki temu ten rower będzie pojawiać się w naszym domu, a my możemy zdecydować się na jego regularne użytkowanie. Gdy tak uczynimy, to sport i jazda na rowerze będzie naszą codziennością.

Jakie korzyści zapewnia rower spinningowy:

Zalety i korzyści roweru spinningowego, spinningu

  • przyśpiesza przemianę materii – dzięki temu wszystkie spożywane produkty przez nasz organizm są o wiele lepiej przyjmowane. Ale najlepiej, jeśli pozwolimy sobie tutaj na zastosowanie właściwej diety. Także i ona pozwoli nam dążyć do realizacji pewnych celów, jak utrata wagi czy budowanie sylwetki.
  • poprawia kondycję ogólną ciała – wagę swojego ciała, tą idealną, powinniśmy dobrze poznać, a następnie wysilać się w tym, aby ją uzyskać i utrzymywać przez cały czas.
  • modeluje sylwetkę, szczególnie nóg – nasze nogi i cała sylwetka może wyglądać znaczenie lepiej, jeśli już każdego dnia na taki rower poświęcamy 10-20 minut. Sami będziemy zaskoczeni z takich rezultatów już po kilku tygodniach.
  • pozwala pozbyć się niepotrzebnych kilogramów – chudniemy, co ma pozytywny wpływ na naszą sylwetkę, ale przy tym nie przesadzamy. Oznacza to, że stosujemy właściwą dietę, która jest dostosowana do naszej sylwetki, a zarazem trybu życia.
  • wzmacnia mięśnie, stawy i kości – mocniejsze kości i mięśnie okazują się zachęcające. Jeśli wiele podróżujemy, chodzimy, to tym bardziej będziemy zadowoleni.
  • zmniejsza cellulit – marzenie wielu kobiet może być spełnione, dzięki któremu w okresie letnim będą mogli bez ogródek pokazać się w rożnych miejscach, na przykład na plaży.
  • poprawia samopoczucie – wystarczy pojeździć przez 5-10 minut, a sami się o tym przekonamy.

Takie możliwości jest dostarczyć nam rower spinningowy, który będzie dodatkową zachętą, aby ten sport regularnie uprawiać. To wszystko możemy sobie zaplanować. Warto przemyśleć jego zakup. Zanim więc to uczynimy, to wybierzmy się do siłowni i również tam na bieżąco korzystajmy z roweru spinningowego. Następnie będziemy sami widzieli konkretne efekty, które wynikają z jego regularnego użytkowania. Okaże się to bardzo zachęcające, by już niedługo pojawił się w naszym garażu czy siłowni domowej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij