Carpooling- nowa metoda podróżowania

Dzisiaj, widząc rosnące koszta transportu, musimy zadać sobie pytanie, czy nie istnieją inne alternatywne metody podróżowania i czy istnieje możliwość ich wykorzystania?. Kiedyś za taką formę można było uznawać jechaniem autostopem, ale dzisiaj, kiedy czasy wydają się bardziej niebezpieczne niż wcześniej, boimy się takiego rozwiązania.

Jednak podróż z nieznajomą osobą wcale nie musi być taka straszna zwłaszcza, że przecież w grę wchodzi duża oszczędność ekonomiczna, a w drugim wypadku należy taki sposób podróżowania uznać za sposób, który może nas czegoś nauczyć. Teraz kiedy mamy dostępny Internet to łatwo się zorientować, że dzisiaj wspólne podróżowanie wcale nie jest takie niebezpieczne, jak to mówią w telewizji. Jak widać media nie wiedzą czym jest carpooling, bo gdyby dziennikarze znali tę metodę, to na pewno mieliby zupełnie inne zdanie o podróżowaniu na gapę.

Jazda na gapę wygląda inaczej

W samej metodzie carpoolingu wszystko opiera się na udostępnieniu miejsca w samochodzie dla osoby, którą spotkamy w czasie drogi do danego miejsca. Jest to nic innego jak podział kosztów, jakie ponosicie za pokonanie trasy takiej wycieczki. Takie rozwiązanie w dzisiejszych czasach okazuje się strzałem w dziesiątkę i nie można powiedzieć, że sam pomysł nie jest rewolucyjny, a jednocześnie bardzo prosty w swoich założeniach.

Możliwość przejechania trasy i podziału kosztów z zupełnie obcą osobą, brzmi jak dobra wycieczka, a jednocześnie przeżyciem wspólnie fajnej przygody, która pozwoli przede wszystkim na lepsze poznanie się. Rozmowa i dialog prowadzony podczas wycieczki może pokazać, że początkowo obca dla nas osoba ma z nami naprawdę wiele wspólnego, ponieważ możemy podzielać podobne zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu. Jednym słowem nowoczesny sposób na podróżowanie pozwala nie tylko ograniczyć koszty całej wycieczki, ale jednocześnie poznać kogoś fajnego.

Łączymy cele podróży

W ten sposób udaje nam się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. To bardzo komfortowa sprawa, zwłaszcza jeśli nie boimy się podróżować. Carpooling prowadzą ludzie z różnych środowisk, możemy więc zetknąć się z różnymi zainteresowaniami, o których mało wiedzieliśmy i ktoś może nas bardzo pozytywnie zachęcić do zupełnie nowych rzeczy.

W Carpoolingu najważniejsze jest zaufanie, jeśli decydujemy się na taką formę podróży, to musimy ufać drugiej osobie, aby nie dochodziło do niezręcznych sytuacji. Nikt nas przecież nie zmuszał do takiego sposobu podróżowania, dlatego okażmy komuś wdzięczność, że się zatrzymał i zabrał nas ze sobą, bo ten ktoś wcale nie musiał tego robić. Nawet gdy wspólna podróż dobiegnie końca, nie musimy zrywać kontaktu z taką osobą, co więcej większość znajomości pozostaje, dzięki czemu można dalej rozwijać tę znajomość.

Carpooling- sposób na przygodę

Wszystko może potoczyć się w zupełnie niespodziewanym wcześniej kierunku i właśnie dlatego Carpooling jest naprawdę ciekawą przygodą dla każdego podróżującego. Zresztą dzisiaj można swobodnie wymieniać się opiniami, co do kierowców, z którymi podróżujemy.

Jeśli zobaczymy wiele pozytywnych opinii, związanych z takim zjawiskiem zrozumiemy, że tego typu osoby są po prostu takimi samymi ludźmi jak my, którzy kochają podróżować, ponieważ to jest ich główna pasja. Wtedy o wiele łatwiej jest zmotywować się do wypróbowania takiego sposobu, Naprawdę warto przełamać strach i przynajmniej raz spróbować tego typu podróży. Na pewno będziemy zadowoleni, a jednocześnie zaoszczędzimy pieniądze, które musielibyśmy wydać, warto więc zadbać o oszczędność i podróżować z drugą osobą za połowę ceny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij